ویروس ها چگونه منتشر می شوند؟ (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:10
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل17 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویروس ها چگونه منتشر می شوند؟

 

اگر كسی چیزی در مورد كامپیوتر ها نداند این را می داند كه ویروسها مخرب هستند و باید كامپیوتر خود را در برابر هجوم آنها حافظت كند. كمپانی های ضد ویروس ( آنتی ویروس ) تعداد زیادی ویروس را ساپورت می كنند. ولی هیچ كدام از آنها كامل نیستند. آنتی ویروسهای امروزی بیشتر عمل حفاظت را به طور واكنشی انجام می دهند تا به صورت كنشی. یعنی برای برای اینكه آنتی ویروس شما متوجه ویروس جدید در كامپیوتر شود باید تا آخرین بیت وارد كامپیوتر شما شود و شروع به فعالیت كند. سناریوی پخش یك ویروس جدید در اینترنت و عكس العمل شركت های آنتی ویروس در برابر آن به صورت زیر است:

  • ابتدا یك ویروس به طور متوسط صد هزار كامپیوتر را مورد هجوم قرار می دهد.
  • سپس شركت های آنتی ویروس شروع به ساختن پكیج برای آنها می كنند.
  • در مرحله بعد این پكیج در اختیار عموم قرار می گیرد.

   مشكل این است كه ممكن است كامپیوتر شما قبل از ساختن این پكیج مورد حمله قرار گیرد. مشكل دیگر این است كه اكثر افراد آنتی ویروس كامپیوتر خود را « به روز » یا « up to date » نمی كنند. كمپانی های ضد ویروس بیشتر به صورت اكتشافی عمل می كنند. و این كار را بوسیله برنامه های آشكار سازی انجام می دهند. این برنامه ها كلیه اعمالی را كه در كامپیوتر بوسیله برنامه های دیگر انجام می شود تحت نظر می گیرند و هر گاه این اعمال با كارهایی كه یك ویروس در كامپیوتر انجام می دهد مطابقت كند آن را به عنوان یك ویروس شناسایی می كنند.سپس جلوی فعالیت آن را می گیرند و همچنین وجود ویروس را به كاربر گوشزد می كنند. با عمل كردن این برنامه آشكار ساز در نرم افزار آنتی ویروس هر گاه یك برنامه فعالیت مشكوكی انجام دهد به كاربر هشدار می دهد و احتمالاً جلوی انتشار ویروس گرفته می شود. این عمل باعث می شود كامپیوتر ها كمتر آلوده شوند.

   نرم افزار آنتی ویروس باید به گونه ای تنظیم شود كه كه روزانه به طور اتوماتیك اجرا شود كه شامل به روز كردن و اسكن كردن است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ویندوز سرور 2003 (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:10
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات54
حجم فایل57 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویندوز سرور 2003


 

فصل اول : معرفی ویندوز سِرور 2003

ویندوز سرور 2003 نسبت به ویندوز 2000 گام بزرگی به جلو محسوب می‌شود. برای مدیران شبکه‌های ویندوز NT هم این نگارش جدید سیستم‌عامل مایکروسافت آن قدر ابزار و کنترل‌های مدیریتی زیادی را به ارمغان آورده است که آنها را از ادامه کار با NT منصرف می‌کند.

ویرایش‌های ویندوز سرور 2003

* ویندوز سرور 2003 ویرایش standard

* ویندوز سرور 2003 ویرایش enterprise (نگارش‌های 32 و 64 بیتی)

* ویندوز سرور 2003 ویرایشdatacenter

* ویندوز سرور 2003 ویرایشweb server

ویرایش standard

ویرایش standard ویندوز سرور 2003 برای اغلب شبکه‌ها مناسب است. این ویرایش، چندپردازشی متقارن (SMP) چهارراهه و 4 گیگابابت RAM را پشتیبانی می‌کند. از ویرایش استاندارد می‌توان برای میزبانی network load balancing (ولی نه cluster services) و terminal server استفاده کرد.

ویرایش enterprise

ویرایش enterprise چنان طراحی شده است که همه نیازهای شرکت‌هایی با هر اندازه را برآورده می‌سازد. این ویرایش SMP هشت‌راهه، 32 گیگابایت RAM در نگارش سی و دو بیتی، 64 گیگابایت RAM در نگارش 64 بیتی، و همچنین خوشه‌بندی سرویس‌دهنده‌ها تا هشت گره را پشتیبانی می‌کند.

ویرایش enterprise جایگزین ویرایش advanced server ویندوز 2000 شده است.

ویرایش datacenter

ویرایش datacenter که قدرتمندترین ویندوز به شمار می‌آید در نگارش سی و دو بیتی، SMPی 32 راهه و در نگارش 64 بیتی، SMPی 64 راهه را پشتیبانی می‌کند. این ویرایش در نگارش سی و دو بیتی 64 بیتی 512 گیگابایت RAM را پشتیبانی می‌کند.

ویرایش web

این محصول جدید ویندوز برای ایجاد و راه‌اندازی سایت وب ساخته شده است. این ویرایش شامل IIS نگارش 6/0 و اجزای دیگری است که امکان میزبانی برنامه‌ها و صفحات وب و سرویس‌های وب XML را فراهم می‌کنند. از ویرایش web نمی‌توان برای راه‌اندازی مزرعۀ سرویس‌دهندۀ وب که به خوشه‌بندی نیاز دارد استفاده کرد، و در آن نمی‌توان هیچ گونه سرویس مدیریت شبکه مثل اکتیودایرکتوری، سرویس‌های DNS ، یا سرویس‌های DHCP را نصب نمود.

خدمات نصب راه دور (RIS) در سِرور

قبلاً RIS فقط برای نگارش‌های سرویس‌گیرنده / ایستگاه کاری ویندوز موجود بود، اما اکنون توابع جدید NET RIS را در همه نگارش‌های ویندوز سرور 2003 غیر از datacenter می‌توان به کار گرفت.

Remote desktop در ابتدا در ویندوز 2000 معرفی شد.

نرم‌افزار سرویس‌گیرنده (با نام Remote Desktop Connection) در ویندوز XP (عضو سرویس‌گیرندۀ خانوادۀ ویندوز سرور 2003) قرار داده شده است. برای نگارش‌های ویندوز پیش از XP ، می‌توان نرم‌افزار سمت سرویس‌گیرنده را از سی‌دی ویندوز سرور 2003 ، یا از یک نقطه اشتراکی شبکه که حاوی فایل‌های نصب ویندوز سرور 2003 باشد نصب نمود.

فقط با چند کلیک ماوس می‌توان سرویس‌دهنده را برای دستیابی راه دور پیکربندی کرد. همۀ سرویس‌دهنده‌های ویندوز سرور 2003 یک گروه محلی به نام Remote Desktop Users Group دارند، که می‌توان به آن کاربر اضافه کرد و امنیت آن را پیکربندی نمود.

Remote Assistance

کسانی که در کار کمک‌رسانی به کاربران هستند می‌دانند که معمولا بهترین راه کمک کردن به یک کاربر، رفتن به سراغ ایستگاه کاری اوست. گاهی مشکل آن قدر پیچیده است که نمی‌توان راه‌حل را برای کاربر تشریح کرد، و گاهی کاربر به کمک‌رسانی دقیقی نیاز دارد که اگر بخواهیم صبر کنیم تا او خودش منو یا کادر مکالمه‌های مربوطه را پیدا کند مدت‌ها وقت می‌برد. Remote Assistance امکان کار بر روی کامپیوتر کاربر از راه دور، بدون این که میز خود را ترک کند را فراهم می‌سازد. Remote Assistance کار خود را به این روش‌ها انجام می‌دهد:

* کمک‌خواهی یک کاربر مبتدی از یک کاربر باتجربه.

*کمک‌رسانی کاربر باتجربه به کاربر مبتدی، بدون این که کاربر مبتدی تقاضای کمک کرده باشد.

استفاده از Remote Assistance در صورتی ممکن است که:

* روی کامپیوترها ویندوز سرور 2003 یا ویندوز XP در حال اجرا باشد.

* کامپیوترها از طریق یک LAN یا اینترنت به هم وصل شده باشند.

تقاضای کمک

کاربر کامپیوتری که ویندوز سرور 2003 یا ویندوز XP روی آن در حال اجراست می‌تواند از کاربر دیگری که پشت کامپیوتر ویندوز 2000 یا ویندوز XP نشسته است تقاضای کمک کند. تقاضاهای Remote Assistance به صورت پیش‌فرض در ویندوز XP فعال هستند، بنابراین کاربر ویندوز XP می‌تواند از هر کاربر باتجربه‌ای که پشت کامپیوتر ویندوز سرور 2003 یا ویندوز XP نشسته است تقاضای کمک کند. اما در کامپیوترهای ویندوز سرور 2003 باید ویژگی Remote Assistance را فعال نمود تا بتوان تقاضای کمک کرد.

کمک‌رسانی بدون دعوت

کاربر مجبور نیست برای تقاضای کمک این همه مراحل را در GUI طی کند؛ او می‌تواند با تلفن (یا راحت‌تر از آن، با صدای بلند) از جایگاه کمک‌رسانی تقاضای کمک کند. در این صورت فرد پشتیبان می‌تواند با استفاده از ویژگی Remote Assistance مستقیماً به کامپیوتر کاربر وصل شود. در واقع حتی اگر تقاضای کمک (از طریق پُست الکترونیکی یا به صورت شفاهی) هم صورت نگرفته باشد فرد پشتیبان می‌تواند با استفاده از این ویژگی اتصال مستقیم به کامپیوتر وصل شود. اما از آنجا که دستیابی به یک کامپیوتر دیگر، بالقوه خطرآفرین است، اگر این ویژگی با یک سیاست گروه فعال نشده باشد، فرایند با شکست مواجه می‌شود.

 

فهرست:

 

فصل اول : معرفی ویندوز سِرور 2003

فصل دوم : نصب و روش‌های آن

فصل سوم : سرویس مسیریابی و دستیابی از راه دور (RRAS)

فصل چهارم : معرفی دایرکتوری فعال

فصل پنجم : خدمات نام ناحیه (DNS)

فصل ششم : پروتکل پیکربندی پویای میزبان (DHCP)


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ویندوز ریجستری (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:10
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات81
حجم فایل55 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویندوز ریجستری

 

آشنایی با مفاهیم اولیه رجیستری (REGISTRY)

مقدمه ای بر ریجستری

هماهنگونه كه در فصل گذشته اشاره شد، نسخه های قدیمی ویندوز پارامترهای مربوط به پیكربندی خود را در فایلهای مقدار دهی System.ini و Win.ini تنظیم و نگهداری می كردند.  از ویندوز 95 به بعد برنامه ریجستری كه حاوی تمام اطلاعات مربوط به پیكربندی سیستم میباشد ارایه شده است.  اطلاعات رجیستری در دو فایل پنهان User.dat و System در پوشه C:Windows ذخیره می شوند.  اطلاعات مربوط به نرم افزارهای موجود در سیستم در فایل System.dat و همچنین اطلاعات مربوط به كاربرد نرم افزارها در فایل User.dat ذخیره می شوند.

قسمتهای مختلف سیستم رجیستری استفاده می كنند كه برای پیكربندی هركدام كلید واژه ای در رجیستری پیش بینی شده است.  به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

ـ راه انداز دستگاهها : راه انداز دستگاهها باید اطلاعات مربوط به IRQ و DMA كه مورد نیاز دستگاه می باشد را فراهم نماید.  راه اندازها این پارامترها را با رجیستری ویندوز مبادله می كنند.

ـ برنامه های Setup : نصب هر برنامه در محیط ویندوز توسط برنامه Setup انجام می شود. هر كدام از برنامه های Setup این تغییرات در رجیستری نگهداری می شوند.  لذا باید توجه داشت كه حذف فایلها و پوشه های یك برنامه برای حذف آن برنامه كافی نیست.  بلكه باید پارامترهای تنظیم شده در رجیستری را نیز حذف كنید.  برای این منظور باید برنامه Unistall ویندوز را اجرا نمایید.

ـ Windows Kernel : یكی دیگر از قسمتهای ویندوز كه در لحظه راه اندازی ویندوز به رجیستری مراجعه و از آن استفاده می كند، هسته ویندوز است.  این قسمت از ویندوز تمام اطلاعات مربوط به راه انداز دستگاهها و همچنین اطلاعات مربوط به اولویت باز شدن هر كدام از آنها را از رجیستری می خواند.

ـ Hardware Recognizer  : بعد از راه اندازی ویندوز، تشخیص دهنده سخت افزار(HR) لیستی از دستگاههایی كه شناسایی (Detect) شده اند را در رجیستری ویندوز ذخیره می كند.

ـ Plug & Play Manager :‌ مدیر P&P یك خاصیت جدید ویندوز می باشد كه هر جزء سخت افزاری با دو مشخصه Vender ID و Device ID شناسایی كرده و می شناساند. تركیب این دو مشخصه باعث می شودكه دستگاه مورد نظر در سیستم كامپیوتر شما منحصر به فرد شود. هنگام راه اندازی سیستم بر مدیر P&P اطلاعات مربوط به گذرگاه دستگاه مورد نظر را از رجیستری ویندوز درخواست می كند و نسبت به وجود راه انداز مناسب آن دستگاه بررسی های لازم را انجام می دهد. در صورتیكه برنامه راه انداز نصب نشده است امكانات لازم را برای نصب راه انداز به طور خودكار فراهم می كند.

ـ User Profile : پروفایلهای كرابر در ویندوز همه اطلاعات مربوط به كاربر از قبیل نام كاربر، مجوزهای كاربر و غیره را در رجیستری ویندوز نگهداری می كنند. این پروفایلها از طریق گزینه Control Panel/ System / User File تنظیم می شوند.

ـ Hardware Profile : پروفایلهای سخت افزاری نیز راه انداز دستگاههایی را كه در زمان راه اندازی سیستم باید فعال شوند را مشخص می كنند. این پروفایلها برای باركردن راه اندازها از رجیستری ویندوز استفاده می كنند. این پروفایلها از طریق گزینه زیر تنظیم می شوند:

Control Panel/ System/ Haedware Profile

 آشنایی با فایلهای رجیستری

وقتی یك نسخه از ویندوز را در یك بخشی از دیسك سخت نصب می كنید، برنامه Setup رجیستری را نصب كرده و از آن برای ذخیره تمام موارد مربوط به پیكربندی و راه اندازی نرم افزارها و سخت افزارهای نصب شده در سیستم استفاده می كنند.

با نصب كردن رجیستری، Setup دو فایل User.DAT و System.DAT را ایجاد میك ند. این فایلها دارای خاصیت پنهانی (Hidden)، سیستمی (System) و فقط خواندنی (Ready _ Only) می باشند كه در پوشه Windows نگهداری می شوند.

فایل USER.DAT

فایل USER.DAT برای ذخیره اطلاعات مخصوص كاربر طراحی شده است. این فایل اطلاعات زیر را شامل می شود:

ـ كاغذ دیواری، رنگها. پارامترهای ماوس، پارامترهای مربوط به Accessibility   و تنظیم مربوط به Control Panel

ـ آیكونهای Descktop

ـ میانبرها در پوشه های موجود در منوی Start

ـ مشخصات مربوط به Explorer    ویندوز

ـ تنظیم های مخصوص ملحقات و لوازم (Accessories ) ویندوز

ـ كلمات عبور و اتصالات شبكه

هر وقت كه می خواهید از ویندوز خارج شوید، سیستم یك كپی از USER.DAT به عنوان پشتیبان تهیه می كند این فایل هم تمام خاصیت های پنهانی، سیستمی و فقط خواندی را داشته و با نام User.DA0 ذخیره می شودو ردر صورتیكه فایل USER.DAT خراب شده باشد عمل تهیه پشتیبان باید به صورت دستی انجام شود.

اگر شما تنها كاربر منحصر به رد كامپیوترتان هستید، سیستم شما فقط یك فایل USER.DAT دارد. اگر شما گزینه Profile  را از Control Panel / System فعال كرده اید، ویندوز در هریك از زیر پوشهها یك فایل USER.DAT ایجاد می كند .این زیرپوشه ها در مسیر Windows/ rofile /Folder / نگهداری می شوند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ویندوز اکسپلورر (Windows Explorer) (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:09
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات22
حجم فایل16 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویندوز اکسپلورر (Windows Explorer)

 

برنامه ای است كه توانایی نمایش پوشه های موجود در درایوهای مختلف را بطور همزمان داشته و همچنین قابلیت اجرای فرامین مربوط به مدیریت فایلها و پوشه ها را نیز دارا می باشد .

 1  - مدیریت فایلها و پوشه ها بوسیله  windows Explorer

برای باز كردن پنجره windows Explorer چندین روش وجود دارد :

روش اول :  ابتدااشاره گر ماوس را روی نماد Computer  My  برده و كلید سمت راست آن را فشار دهید تا منوی میانبر مربوطه باز شود .

سپس از منوی  باز شده روی گزینه Explore  كلیك كنید تا پنجره مربوطه ظاهر گردد .

روش دوم :  در این حالت بااستفاده از منوی start روی گزینه programs  كلیك كنید و سپس برنامه[SP]ُwindows Explorer را اجرا نمایید .

پنجره windows Explorer به دو كادر مجزا تقسیم شده است كادر سمت چپ ساختار درختی پوشه ها و كادر سمت راست ، محتویات درون پوشه انتخاب شده را نشان می دهد .

یك نوار باریك به نامsplit مرز بین این دو ناحیه رامشخص می كند كه به وسیله Drag  كردن م یتوان محل آن را تغییر داد با استفاده از منوی View نیز می توان نحوهنمایش متفاوتی برای نمادها در نظر گرفت .

            در كادر سمت چپ كه محل نمایش ساختار درختی موضوعات است ، همانطور كه در تصویر مشاهده میكنید در كنار بعضی از پوشه ها علامت + كوچكی قرار دارد كه نشانه وجود یك یا چند زیر مجموعه در پوشه مذكور است .

            در صورتی كه اشاره گرموس را روی لامت + منقل كرده و كلیك كنید زیر مجموعه ها نمایش داده خواهد شد وعلامت + به – تبدیل می شود و به كلیك جدد برروی همان محل ، حالت نمایش به صورت اولیه برخواهد گشت .

برای مال :

1-   روی علامت + كنار درایو C كلیك میكنیم تا پوشه های داخل آن به نمایش درآیند

2-    از میان پوشه های به نمایش درامده windows را انتخاب كرده وری نام پوشل دبل كلیك می كنیم محتویات این پوشه : به نمایش درآمده و یا برنامه ها اجر خواهند شد .

همچنین انجام كلیه عملیات مربوط به مدیریت فایلها و پوشه ها نظیر ایجاد، حذف ، كپی انتقال و غیره كه در فصول قبل بررسی شده در این برنامه نیز میسر است .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ویندوز ایکس پی ( Windows XP) (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:09
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات21
حجم فایل20 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویندوز ایکس پی ( Windows XP)

 

دانستنیهایی در ویندوز XP:

ویندوز مایكروسافت برای كامپیوترهای شخصی به دو دسته ویندوز كاربری و ویندوز سرور تقسیم می شود. ویندوز كاربری از همان ویندوز نسخه 1 شروع شد و با WinMe , Win9x Win2000 Pro  و WinXP ادامه یافت. انتشار ویندوزهای سرور مایكروسافت از جولای سال 92 میلادی با نام Windows NT Advanced Server 3.1 آغاز شد. نكته جالب اینجانست كه اولین نسخه WinNT با شماره نسخه3 عرضه شد.

اما ویندوزهای سرور با انتشار Windows . Net Server وارد مرحله جدیدی می شوند. در حال حاضر نسخه های آزمایشی این ویندوز وارد بازار شده اند ولی در سال 2003 نسخه نهایی آن انتشار خواهد یافت. بهرحال همان طور كه مایكروسافت اعلام كرده تا سال 2005  سیستم عامل جدید دیگری تولید نخواهد شد و WinXP همچنان باقی خواهد ماند. چندی پیش نیز مایكروسافت اولین Service Pack می توانید به سایت مایكروسافت مراجعه كنید ولی اگر سرعت اینترنت شما كم است ،‌توصیه می كنیم آن را از فروشگاههای نرم افزار تهیه كنید زیرا دارای حجمی حدود صد مگابایت است.

بهر حال انتظار می رود تا سال 2005 از این نسخه های ارتقاء (Update) زیاد منتشر شود ، ولی تا آن زمان سیستم عامل WinXP همچنان برتر باقی خواهد ماند.

 

 خواب ویندوز XP با هوشیاری:

شاید برای شما این اتفاق پیش آمده باشد كه در حالی كه سرگرم كار با كامپیوترتان هستید و چندین برنامه گوناگون را اجرا كرده اید ، ناگهان مجبور شوید كامپیوترتان را خاموش كنید ،‌مثل زمانی كه زنگ پایان كار می خورد یا اینكه كار مهمی برای شما پیش می آید. در چنین شرایطی در ویندوزهای قبلی باید كامپیوتر را Shut DOWN می كردید و دفعه بعد كه آن را روشن كردید ، دوباره تمامی برنامه هایتان را برای ادامه كار اجرا كنید. اما در ویندوز XP می توانید از قابلیت Hibemate استفاده كنید. وقتی كه شما ویندوز را Hibemate می كنید ،‌محتوای حافظه در فایل C:hiberfil.sys به حافظه كپی می شود و شما محیط دسك تاپ ویندوز را همان گونه خواهید یافت كه آن را ترك كرده بودید؛ یعنی دوباره تمام برنامه های مورد نظرتان را در حال اجرا و آماده خواهید یافت.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ویندوزNET Server (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:09
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات13
حجم فایل15 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویندوزNET Server

 

مایكروسافت در بازار سیستم عامل های سرور هم پیشتاز است،اما برای حفظ این جایگاه نیاز به تلاش مضاعفی دارد.مایكروسافت با معرفی نسخه جدید سیستم عامل سرور خود به دنبال تثبیت این موقعیت در آینده است.سكوی جدید،نسخه ارتقا یافته ویندوز2000 سرور است كه قرار است در اوایل سال 2003 عرضه شود. سیستم عامل سرور جدید فعلاًNET Server2003
نام دارد و عامل پایدارتر،سریع تر و ایمن تر از نسخه های قبلی ویندوز سرور است.
مایكروسافت می گوید كه سكوی جدید را براساس توصیه های كاربران ویندوز سرور توسعه داده است .در این نسخه مایكروسافت ضمن ادغام بیشتر سیستم عامل با Microsoft Active Directory
و استفاده بهینه از NET framework.نسخه جدیدتری از llsرا نیز عرضه می كند.
این كه آیا مایكروسافت به وعده های خود درباره ویندوز NET Server عمل خواهد كرد ویا آن كه این محصول تا چه حدی موفق خواهد بود، موضوعی است كه فكر بسیاری از كاربران را به خود معطوف كرده است. آزمایشگاه مجله PC Magazine تا زمان عرضه نسخه نهایی اقدام به انجام چنین آزمایشاتی نخواهد كرد. اما براساس آن چه كه ما از نسخه نسخه preview این سیستم عامل برداشت می كنیم، جواب سئوالات مثبت است و قابلیت های گسترده و ابزارهای مدیریتی ارتقایافته مثل ویزاردهای گرافیكی و فرامین خط فرمان (command line) به مایكروسافت در دستیابی به سهم بیشتری از بازار كمك خواهد كرد.
پیش بینی می شود كه همه كاربرانی كه از ویندوز2000 سرور یا NT4یا نسخه Advanced Server
استفاده می كنند،باید به فكر ارتقاسیستم های خود به ویندوزNET Server باشند.
ویندوزNET Server. در سه ویرایش متفاوت عرضه خواهد شد. نسخه استاندارد(SE) نسخه
DataCenter مایكروسافت تأكید كرده است كه تمامی این نسخه ها برای محیط های مدیریتی طراحی شده اند و در طراحی آن ها اندازه شركت ها و مؤسسات مد نظر نبوده است. اما نسخه استاندارد بیشترین تطابق را با كاربردها شركت هایی كه تعداد كاركنان آن ها كمتر از 1000 نفر است. خواهد داشت و نسخهEnterpriseبرای شركت های بزرگ تر مناسب تر استفاده خواهد بود0(مثلاً شركت هایی كه در فهرست 500 Fortune دیده می شوند.) البته قرار است نسخه دیگری برای محیط هایی با 50 كاربر عرضه شودكهMicrosoft Small Business Server نام دارد.تا این لحظه تاریخی برای عرضه این محصول اعلام نشده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

مقاله در مورد ویندوز 98 (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:09
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات25
حجم فایل17 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقاله در مورد ویندوز 98


عنوان:                                                                                       

  مقدمه :                                                                              

Desktop ویندوز 98:                                                           

كار كردن با دكمه ماوس:                                                         

ایكن:                                                                                   

Task bar:                                                                       

پنجره:                                                                                  

حركت بین پنجره های باز:                                                        

مرتب كردن پنجره ها:                                                              

كادر مكالمه:                                                                          

Shut Down:                                                                     

درایوها:                                                                               

فایل ها:                                                                                

پوشه ها:                                                                              

كار با درایو،پوشه،فایل:                                                            

Properties(خصوصیات):                                                  

خصوصیات درایو ها:                                                              

مرتب كردن ایكن،درایو...                                                          

اجرای برنامه با دستور Ran:                                                   

پیدا كردن فایل و پو شه:                                                          

تغییر خصوصیات Taskbar:                                                  

تغییر زمینه Desktop:                                                          

تغییر نمای اجزای ویندوز 98:                                                    

تغییر ایكن برنامه Desktop:                                                   

وضوح و تعداد رنگ صفحه نمایش :                                            

  استفاده از محافظ صفحه نمایش:                                              

اشنایی با Windows explorer :                                        

استفاده از نوار ادرس:                                                             

ساختن پوشه جدید:                                                                 

ساختن فایل جدید:                                                                  

ساختن میان بر:                                                                     

تغییر نام فایل و پو شه:                                                            

انتخاب چند فایل و پوشه:                                                          

نسخه برداری از فایل و پوشه :                                                 

روشهای كپی كردن:                                                                

انتقال فایل ها و پو شه ها :                                                       

پاك كردن فایل ها و پو شه ها :                                                 

Undo:                                                                                

بازیابی فایل و پوشه پاك شده :                                                  

روشهای گوناگون نمایش فایل ها :                                             

انتخاب زمینه برای پنجره ها:                                                     

فرمت كردن دیسك ها:                                                             

نسخه برداری از فلاپی :                                                           

فرستادن فایل و پوشه به فلاپی دیسكت:                                       

خالی كردن Recycle bin  :                                              

منوی Start  :                                                                   

 

مقدمه :

ویندوز 98 یك سیستم عامل گرافیكی است.                                                     

برای اجرای ویندوز 1،3 باید ابتدا كامپیوتر را باDOS اجرا نمود. اما همان نسخه ها ی اولیه ویندوز نیز به دلیل فرا هم كردنرابط گرافیكی كاربربسیار مورد توجه قرار گرفتند. نسخه های بعدی ویندوز (ویندوز95،97وبالاخره ویندوز98)علاوه بر این كه رابط گرافیكی بهتری را فراهم كردند. مدیریت كل سیستم كامپییوتری را نیز به صورت مستقل بر عهده گرفتند و به عنوان سیستم عامل مطرح شدند.

 هر برنامه در یك پنجره اجرا می شود.پنجره ها نیز با اجزای گرا فیكی مانند منو ها،نوار ابزار ها ،دكمه هاو...استفاده از برنامه ها را ساده تر می كنند.

ویندوز98یك سیستم عاملMulti task  است،یعنی میتواند چند برنامه را با هم اجرا كند،هر برنامه در پنجره خودش اجرا می شود.

برای اجرای ویندوز98نیازی به Dos ندارید.

برچسب‌ها: <-TagName->

ویروس ها و سیستم های امنیتی (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:08
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات33
حجم فایل960 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویروس ها و سیستم های امنیتی


 

 

ویروسها و سیستمهای امنیتی

مقـدمه:

بیش از سه دهه ازساخت اولین ویروس كامپیوتری توسط فرد كوهن می گذرد . شاید درابتدا كوهن هرگزتصورنمی كرد كه روزی اختراع اوبه صورت یك فاجعه كامپیوتری در آمده و دنیای كامپیوتر را مورد تهدید قرار دهد (متاسفانه بسیاری از مشكلات بزرگ تكنولوژی همین گونه آغاز می شود). كوهن صرفا به عنوان یك پروژه دانشجویی ، برنامه ای را ساخت كه می توانست خود را تكثیر كرده وانگل  وار به دیگر برنامه ها بچسبد و نوعی تغییر در آنها بوجود آورد . با طرح ویژگیهای این نوع برنامه ها در مقالات و سخنرانیها  بتدریجاین مسئله توجه عده زیادی از بر نامه نویسان  را به خود جلب كرده و رفته رفته مسئله تولید ویروسهای كامپیوتری نضج گرفت. علت نامگذاری ویروس بر روی اینگونه برنامه ها،تشابه زاد آنها با ویروسهای بیولوژیكی بود. چرا كه ویروسهای كامپیوتری مانند ویروسهای بیولوژیكی بطور ناگهانی تكثیر می شوند و در حالی كه ممكن است بر روی یك دیسك وجود داشته باشند.تا زمانی كه شرایط مناسب نباشند،فعال نخواهد بود.

امروزه مسئله ویروسهای كامپیوتری به یك معضل بسیار جدی تبدیل شده است. حوزه عملكرد ویروسها، انواع كامپیوتر ها وسیستم های عامل را در بر می گیرد. و هر روزچندین ویروس جدید تولید شده و در فضای كامپیوتر جهانی رها می شود. بدون اینكه بتوان فرد سازنده آن را شناسایی و مواخذه كرد.برای یك كاربر معمولی PC ممكن است حداكثر ضرر ناشی ازیك ویروس خطر ناك ، نابود كردن اطلاعات وبرنامه های مهم موجود بر روی كامپیوتری باشد درحالی كه ضرر یك ویروس مخرب بر روی شبكه ارتباطی ترمینالهای بانك های یك كشور ممكن است موجب تغییر و یا حذف اطلاعات مالی شركتها و افراد صاحب حساب شده و خسارات  مالی سنگینی را ببار آورد ، آنچنان كه تا كنون نیز مواردی از این دست ، ازرسانه های گروهی اعلام شده است . بنابراین اثر تخریب كنندگی ویروسها مرز خاصی نمی شناسد و هر جا كه اثری ازیك فعالیت كامپیوتری نرم افزاری وجود دارد،ممكن است ویروسها نیز حضور داشته باشند .

بدیهی است رشد سرطان  گونه ویروسها متخصصین امر را بر آن می دارد كه برنامه هایی برای نابودی آنها تهیه كنند.تا كنون برنامه های ضد ویروس زیادی ساخته شده است كه هر یك گروهی از ویروسها را شناسایی و آنها حذف می كنند .

این برنامه ها هر یك ویژگیهای خاصی داشته و براحتی نمی توان ازآنها را به عنوان بهترین ضد ویروس معرفی كرد . متاسفانه به دلیل كمبود منابع ، عموم كاربران داخل كشور ازكارایی و نحوه عملكرد برنامه های اطلاع كافی نداشته و لذا صرفاً ازآنها به شكل ساده و بدون تنظیمات خاص استفاده كرده و از این رو در بسیاری موارد مشكلات ناشی از وجود ویروسها به طور قطعی حل نمی شوند .

 

فهرست مطالب:

 

ویروسها و سیستمهای امنیتی

مقـدمه

ویروس كامپیوتری  چیست ؟

خانه ویروس

ویروسها شناخته شـده

انواع ویروسها

انواع ویروس ها نسل جدید

عملكرد ویروس

ویروسهای ناشناخته:

ساختار عمومی ویروسها و ضد ویروسها :

تكنیك های آشكارسازی ویروس ها :

پاكسازی  ویروس ها

روش های پاكسازی

ابزارهایی برای افزایش امنیت و سرعت کامپیوتر

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ویروس های کامپیوتر (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:08
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات16
حجم فایل27 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ویروس های کامپیوتر

 

مقدمه:

امروزه با توجه به تعدد ویروس­های كامپیوتری در كشور، كه اغلب آنها نیز ایرانی می­باشند، شناخت و جلوگیری از تخریب آنها مفید و لازم به نظر می رسد. پیش از هرگونه بحث فنی لازم است توضیحی در مورد ویروس و خوب و بد بودن ویروس­سازی از دیدگاه مثبت آن بررسی شود تا مبادا افراد بدگمان و احتمالا متنفر از ویروس، سیل بد و بیراه خود را نثار ویروس نویسان! كنند بد نیست بدانیم جدای از هنر و تكنیك زیبای عملكرد ویروس­های مختلف و شیرینی جدال با ویروس­یابها، خود ویروس عاملی برای حمایت از برنامه ­های كاربردی می­توانند به شمار آید، چرا كه اولین ویروس­ها در راه جلوگیری از كپی برداریهای غیر مجاز طرح و نوشته شده و زمان فعالیت آن را موكول به وقتی كرده اند كه فرد خاطی از " خواهش عدم كپی غیر مجاز" نیاز به گوش مالی دارد! تا شاید همین فرد عادت به خرید و تهیه­ی برنامه­های مورد استفاده خود از طریق اصولی بنماید.

و اما ویروس­ها برنامه­هایی هستند كه به شكل پنهانی، موقع اجرا شدن برنامه آلوده خود را به برنامه­های اجرایی نظیر فایل های COM و EXE می­چسبانند و معمولا بدون اینكه تاثیری در كار اصلی برنامه آلوده بگذارند، منتظر زمان فعالیت نهایی یا برقراری شرط خاصی می­شوند.

حال این فعالیت می­تواند بزرگتر كردن فایلهای مختلف DATA باشد، یا آلوده كردن فایلهای اجرایی و یا از بین بردن اطلاعات PARTITION TABLE، معدوم كردن اطلاعات باارزش یا  از كار انداختن فایل­های اجرایی و ... باشد. ولی در هر حال یك چیز در اكثر ویروس­ها مشترك می­باشد و آن انتقال ویروس از فایل­های آلوده به فایل های سالم است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

وضعیت حقوقی و فقهی رایانه در ایران (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 10 بهمن 1396
11:08
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات35
حجم فایل35 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

وضعیت حقوقی و فقهی رایانه در ایران

 

اشاره:

رشد استفاده از رایانه در ایران و به كارگیری آن در فرایندهای مختلف آموزش،صنعت، نشر و پژوهش، مسائل حقوقی نوظهوری را در پی داشت. این مسائل ضرورتاً باید در دستگاه فقهی و حقوقی ایران تحلیل و قوانین مناسب با آن‏ها تصویب گردد.

بررسی‏های نظری پژوهش‏گران فقه و حقوق، بستر سازی برای دست‏یابی به قوانین كارآمد است. این مقاله تلاش دارد براساس نیازهای روز و مسائل نوظهور، متون فقهی و آراء فقیهان را بررسی كند.

حقوق رایانه دارای طیفی گسترده و موضوعاتی گوناگون است؛ امّا از آن‏جایی كه بسیاری از فروعات این حقوق (بر خلاف كشورهای پیش‏رفتة صنعتی), تناسب چندانی با ساختار اقتصادی و اجتماعی كنونی ایران ندارند, طبعاً در تاریخچة قانون‏گذاری حقوق رایانه ایران, نمی‏توانند دارای منزلت و جایگاه ویژه‏ای باشند.

به ‏عنوان نمونه, گرچه در انگلستان برای حمایت از برخی از ابعاد سخت‏افزاری رایانه, قانونی تحت عنوان حمایت از تراشه‏های نیمه هادی تصویب شده است, اما به دلیل عدم آمادگی صنعت ایران بر تولید چنین محصولاتی در حجم انبوه, نمی‏توان از قانون‏گذار ایرانی انتظار تدوین چنین قوانینی را داشت. به طور كلی می‏توان گفت كه از بین دو جنبة سخت‏افزاری و نرم‏افزاری رایانه, بُعد نرم‏افزاری آن در ایران دارای اهمیت خاصی بوده و كاربردهای فراوانی در صنعت ایران طی بیش از یك دهه ورود آن به كشور داشته است. به همین جهت از میان ابعاد حقوق رایانه, بُعد حقوق نرم‏افزار در ایران مورد توجه نسبی قانون‏گذاران ایران قرار گرفته است؛ از این‏رو در این گفتار بیش‏تر به تاریخچة زیرشاخة حقوق نرم‏افزار خواهیم پرداخت.

گرچه رایانه در اواخر دهة 1350 وارد ایران شد, اما رشد این پدیده در ایران از اواخر دهة 60 آغاز گردید. در ابتدای كار, این پدیده در نظام حقوقی ایران تأثیر چندانی نداشت, اما پس از تأسیس شركت‏های نرم‏افزاری در ایران و گذشت چند سال از فعالیت آن شركت‏ها, با طرح اولین دعوای نرم‏افزاری در دادگاه‏های ایران در سال 1372 به یك‏باره توجه حقوق‏دانان و قاضیان به این پدیده جلب شد و پرسش‏ها و ابهامات حقوقی جدیدی در این عرصه پدیدار گشت. نخستین و مهم‏ترین پرسشی كه در این زمینه مطرح شد, دربارة ماهیت و جایگاه حقوقی نرم‏افزار بود.

به بیانی دیگر, آیا نرم‏افزار اساساً به عنوان یك اثر ادبی و هنری شناخته می‏شود و یا یك اثر صرفاً صنعتی است؟ یا آیا نرم‏افزار دارای شرایط حق تكثیر و كپی‏رایت است یا شرایط اختراع‏پذیری؟ علاوه بر این, اصولاً چه حقوقی بر سازندة نرم‏افزار قابل تصور است؟ آیا ارتكاب اعمال در دایرة امور نرم‏افزاری می‏توانند مسئولیت‏های مدنی یا جزایی را به دنبال داشته باشند؟ به طور كلی محور اساسی پرسش‏های فوق به این مسئله بازمی‏گشت كه نرم‏افزار اصولاً تحت چه قانونی حمایت شدنی است؛ قانون حمایت از آثار ادبی و هنری, قانون حمایت از اختراعات صنعتی و یا این‏كه بایستی اساساً تحت یك قانون جدید و مخصوص مورد حمایت قرار گیرد؟ در دهة 1370, برخی از حقوق‏دانان با استناد به دلایلی, نرم‏ افزار را به عنوان اثری ادبی تلقی كرده و آن را تحت قانون حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب سال 1348 می‏دانستند.

از سوی دیگر پاره‏ای از حقوق‏دانان, نرم‏افزار را به عنوان یك محصول صنعتی قلمداد كرده, ویژگی اختراع‏پذیری را بر آن قابل انطباق می‏دانستند و از این‏رو منعی در شمول آن تحت قانون ثبت اختراع و علایم تجاری مصوب 1310 نمی‏دیدند. امّا تطبیق هر كدام از این دو قانون قدیمی بر نرم‏افزار, مبتلابه اشكالات خاصی بود:

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به dicfiles است. || طراح قالب bestblog.ir