ارزشیابی بر اساس مقیاس چند درجه ای 8 (جزوه)

شنبه 7 بهمن 1396
5:01
جمشید راد
دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات3
حجم فایل8 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

الف-ارزشیابی بر اساس مقیاس چند درجه ای

دانش آموزان عزیز ضمن آرزوی موفقیت لطفا با کشیدن دایره دور عدد مورد نظر به پرسشهای زیر پاسخ مورد علاقه خود را تعیین نمایید

3

2

1

مناسب

نسبتا  مناسب

نامناسب

 

1-تا چه اندازه زمان برگزاری کلاس تقویتی ریاضی مناسب بود ؟           

3

2

1

2- تا چه اندازه  محتوای ارائه شده در این  درس توسط دبیر مربد طه مناسب بود؟

3

2

1

3- تا چه اندازه   تجهیزات و وسایل کمک آموزشی برای این درس مناسب بود.؟

3

2

1

4- تا چه اندازه    سوالات مطرح شده در پایان دوره در عمق یادگیری شما مناسب بود؟

3

2

1

ب - ارزشیابی بر اساس مقیاس رتبه ای

دانش آموزان عزیز ضمن آرزوی موفقیت لطفا فهرست زیر را در نظر بگیرید و پنج مورد از مهمترین مشکلات  دوره تقویتی درس ریاضی را بر اساس اولویت مشخص نمایید وپاسخ خود را با قرار دادن عدد از 1 الی 5 مشخص نمایید.

سوالات

1

2

3

4

5

1-زمان برگزاری کلاس تقویتی چه رتبه ای دارد

 

 

 

 

 

2-برنامه اجرایی درس ریاضی چه رتبه ای دارد

 

 

 

 

 

3-در تدریس CD آموشی چه رتبه ای دارد

 

 

 

 

 

4-کارکرد آقای احمدی  دبیر ریاصی چه رتبه ای دارد

 

 

 

 

 

5-شهریه پرداختی  کلاس تقویتی چه رتبه ای دارد

 

 

 

 

 

6-مکان کلاس از جهت فیزیکی چه رتبه ای دارد

 

 

 

 

 

7-امتحان پایانی این کلاس چه رتبه ای دارد

 

 

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ارزش تكنیك های چند متغیره در تحلیل اطلاعات (آمار)

شنبه 7 بهمن 1396
5:00
جمشید راد
دسته بندیآمار
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات21
حجم فایل22 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

به نام خداوند بخشنده مهربان

ارزش تكنیك های چند متغیره در تحلیل اطلاعات:

در سال های اخیر شاهد پیشرفت های قابل توجهی در سخت افزار كامپوتر بوده ایم.ظرفیت سرعت و ذخیره pcs هر هجده ماه دو برابر می شود و این در حالی است كه هزینه آن كاهش می یابد.

بسته های نرم افزاری آماری با ویندوزهای كاربر نقش مهمی را در عصرclik-and-point ایفا می كنند.سالیان متوالی داده ها حاصل بررسی های گوناگون بودند امروزه در انبار داده ها انبوهی از اطلاعات ذخیره شده است به گونه ای كه می توان اطلاعات ارزشمندی راجع به مشتریان و كاركنان كسب نمود.تعدادی از این اطلاعات را می توان به وسیله روش های آماری ساده تجزیه و تحلیل نمود.اما در اكثر مواقع نیازمند تكنیك های پیچیده تری هستیم.امروزه اكثر محققان علاقمند به استفاده از بیش از متغیر ه هستند و بنابراین وجود تكنیك های چند متغیره آماری ضروری میباشد.

علاوه براین، تصمیم گیر ندگان تجاری و مصرف كنندگان به منظور اتحاذ تصمیم و انتخاب تمایل دارند از اطلاعات زیادی استفاده كنند.در نتیجه تاثیرات بالقوه بر رفتار مصرف كننده و واكنش  های تجاری فراوان می باشد. تكنیك های چند متغیره ناشی از نیاز تجار به توجه نمودن به برخی پیچیدگی ها است.

 

تجزیه جند متغیره چیست؟

تجزیه چند متغیره به گروهی از شیوه های آماری اشاره دارد كه مقیاس های چندگانه هر ویژگی با شیء مورد بررسی را به طور همزمان تجزیه و تحلیل می كند.شیوه های آماری چند متغیره كه در این فصل به بحث راجع به آن خواهیم پرداخت شیوه های آماری یك متغیره و دو متغیره گسترده شده هستند كه در فصل پیشین نكاتی راجع به آنها ارائه نمودیم.تحلیل چند متغیره در تحقیقات بازاریابی به دلیل اینكه بیشتر مشكلات تجاری چند بعدی هستند بسیار مهم می باشد.به ندرت شركت ها و مشتریانشان بر اساس یك بعد توصیف می شوند اتخاذ تصمیم در بازدید از یك رستوران اغلب به فاكتورهایی از قبیل كیفییت،تنوع و هزینه غذا؛ محل رستوران و خدمات بستگی دارد. هنگامی كه شركت ها برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود پایگاه داده ای راه اندازی می كنند، این پایگاه ها اغلب شامل اطلاعات گسترده ای مانند جمعیت شناسی،شیوه زندگی،كد پستی و شیوه خرید مشتریان می باشد.

طبقه بندی شیوه های چند متغیره:

چالش موجود در میان محققان بازاریابی تعیین شیوه  آماری مناسب برای مشكل مذكور می باشد.چندین شیوه پیشنهاد شده است. طبقه بندی سودمندی از بیشتر تكنیك ها ی آماری چند متغیره در كادر 1-18 ارائه شده است.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

والیبال 19 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
5:00
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل26 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

والیبال

والیبال یکی از رشته‌های ورزشی جهانی است که شهرت جهانی خود را مرهون مسابقات المپیک ۱۹۶۴ توکیو است. والیبال در سال ۱۸۹۵ از کشور آمریکا شروع شد ولی انجمن آماتوری والیبال انگلیس و ایرلند شمالی در سال ۱۹۵۵ تلاش در شناساندن این ورزش به جهانیان کردند. این ورزش در مدارس و باشگاه‌ها پیشرفت شایانی نموده است و همچنان که مردم سعی در شناساندن آن می کنند به شدت رو به ترقی و تکامل می‌باشد. والیبال برای تمام گروه‌های سنی مناسب بوده و قابل اجرا در داخل خانه یا خارج از محیط آن می‌باشد. از نظر اجتماعی و فیزیکی مزایایی بیش از سایر ورزش‌های باستانی دارد. در مورد اجرای بازی باید گفت که احتیاج به فضای کمی داشته و وسایل آن که شامل توپ و تور می‌باشد گران نیستند. در هنگام بازی پرورش فیزیکی خارق‌العاده‌ای را برای بازیکنان فراهم نموده و در نوع خود جز یکی از مهیج‌ترین بازی‌ها محسوب می‌شود.

تولد والیبال

والیبال ورزش مورد علاقه سربازها در جنگ جهانی دوم بود. ورزش والیبال (Volleyball) که در ابتدا مینتونت (Mintonette) نامیده می‌شد در سال ۱۸۹۵ - یعنی چهار سال پس از تولد بسکتبال - توسط فردی بنام ویلیام جی. مورگان (William G. Morgan) ابداع شد. مورگان متولد سال ۱۸۷۰ در شهر نیویورک بود که پس از تحصیل در کالج جوانان مسیحی مسئولیت تهیه برنامه‌های ورزشی برای سلامتی و تندرستی مردان به او واگذار شد. این بازی از ترکیب بازی‌های بسکتبال، تنیس و هندبال به دست آمد و هدف اولیه آن بود که برای افرادی که تمایل به تحرک کمتری دارند، ابداع شود. قوانین ابتدایی بسیار ساده بود چرا که بیشتر از آن که شبیه ورزش باشد، یک تفریح محسوب می‌شد اما به تدریج پس از آن که این ورزش در کشورهای دیگر – به خصوص فیلیپین - نیز به صورت جدی مورد استفاده قرار گرفت، لزوم تدوین قوانین رسمی برای آن احساس شد. تور اولیه‌ای که برای این بازی در نظر گرفته شده بود با ایده از تنیس، دو متر انتخاب شد و با توپ بسکتبال شبیه به بازی هندبال انجام می‌شد. این ورزش تا سال ۱۹۰۰ توپ مخصوصی برای خود نداشت و با هر توپی - از جمله توپ بسکتبال – آن را بازی می‌کردند. هدف هر تیم آن بود که توپ را در زمین حریف فرود بیاورد و در این راه ممکن بود، هر چند بار توپ را در دست یاران خودی بچرخاند. در سال ۱۹۱۲ [[امتیاز]خهای هر گیم به ۲۱ ثابت شد و ارتفاع تور بالاتر رفت. فیلیپینی‌ها اولین قوانین مدون

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

هندبال 22 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
5:00
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل97 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

 

تاریخچه  هندبال:

 

هوم تاریخ نوین مشهور یونان در كتاب معروف خود او دیه از ورزش هندبال با نام «اورانیا» یاد كرده است. این بازی كه در سال 600 قبل از میلاد روی یكی از دیوارهای آتن قدیم حجاری شده بود، در سال 1926 كشف شد.

در قرنهای شانزدهم و هفدهم میلادی خانمهای درباری و شوالبه‌ها به این بازی كه تغییر مختصری یافته بود می‌پرداختند و شاعران وقت، آن را اولین بازی تابستانی نام نهاده بودند كزادكخ- كه یك معلم ورزش آلمانی بود در سال 1890 هندبال را به صورت جدیدتری با نام «رافابل اشپیل» معرفی كرد كه از آن پس آن را به صورت هندبال یازده نفره بازی می‌كردند كه شباهت زیادی به یكی از بازیهای محلی چكواسلواكی به نام «هازنا» داشت.

پس از اولین جنگ جهانی، آقای «هرمان» رئیس فدراسیون هندبال آلمان برای گسترش و تحكیم این ورزش بسیار خدمت كرد البته دكتر «كارل شلنز» استاد دانشرای عالی تربیت بدنی و ورزش بر این كه او را پدر هندبال نامیده‌اند، بیشتر در سال 1920 مقررات این ورزش را تدوین كرده و آن را در كلاسهای خود به مرحله اجرا در آورده بود: لذا پس از او شاگردانش موجبات گسترش این ورزش را در سراسر آلمان فراهم آوردند.

در كشورهای شمالی به دلیل سردی هوا برای اجرای این ورزش در سالن، شكل تازه‌ای بدان داده شد كه این امر باعث پیدایش هندبال هفت نفرة امروزی شد. تا سال 1928 از نظر تشكیلات بین‌المللی نیز هندبال جز و فدراسیون بین‌المللی دو و میدان محسوب می‌شد،اما به دلیل اهمیت هندبال این فدراسیون در هشتمین كناره خود كه در سال 1926 برگزار شد كمیسیون برای مستقل هندبال با یازده كشور هند و در آمسزدام تشكیل شد كه آقای «اوری بر اندج» عضو هیأت مدیره آن، برای گسترش این ورزش كمكهای بسیاری كرد. در سال 1931 كمیته بین‌المللی المپیكی اجازه داد كه هندبال جز و بازیهای المپیك در آتن.

 

 تعریف و معرفی هندبال:

 

در این ورزش كافی است نوعی بازی بسكتبال را در نظر آوریم كه توپ با سرعتی بیش از حد معمول در حدود دروازه‌ها در جریان باشد و بازیكنها با حرارت و جدیت بیشتی سعی می‌كنند به جای شوت به حلقه، از پشت یك محوطه 6 متری كه محوطه دروازه‌بان است توپ را در دروازه‌ای كه تقریباً نصف دروازه فوتبال است وارد نمایند و یك امتیاز كسب كنند. در ایران بصورت رسمی در مدارس برگزار شد 48-1347 – 1354 فدراسیون هندبال ایران تشكیل شد و اولین ریاست دكتر امیرتاش و الان آقای رحیمی میباشد.

 

مزیتهای هندبال:

 

ویژگیهای ورزشهای اساسی مثل دو و میدانی و نكته‌های فنی بیشتر ورزشهای دسته جمعی را داراست و مزیت دیگر برای كسب آمادگیهای جسمانی نظیر سرعت، چابكی، استقامت، مهارت، دقت، قدرت و هماهنگر بین اعصاب و عضله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هندبال 

ابعاد زمین هندبال

هندبال ورزشی تیمی است که توسط ۷ نفر ( ۶ بازیکن و ۱ دروازه‌بان ) بازی می‌شود.

در این ورزش هدف وارد کردن توپ به دروازه حریف است. هندبال شبیه فوتبال است با این تفاوت که بجای پا از دست برای انتقال توپ استفاده می‌شود. این بازی حوالی سال ۱۹۲۰ ایجاد شد.

قانون (1) زمین بازی

 

 

 

(1:1) زمین بازی، محوطه ای است به شکل مستطیل که طول آن 40 و عرض آن 20 متر می باشد. این زمین دارای دو محوطه دروازه (قانون 1:4 و قانون 6) و یک محوطه بازی است. دو خط بلند طولی را خطوط کناری و خطوط کوتاه انتهایی را خط دروازه (بین دو پایه دروازه) یا خط بیرونی دروازه (دو طرف دروازه) می نامند.

 

زمین بازی حداقل باید در طول خطوط کناری، یک متر و در پشت خط بیرونی دروازه، دو متر حریم داشته باشد. وضعیت زمین بازی نباید به صورتی تغییر یابد که باعث کسب آوانتاژ یکی از تیمها شود.

 

(1:2) در وسط هر خط دروازه، یک دروازه قرار می گیرد. دروازه ها باید به خوبی در زمین یا دیوار پشت آن نصب شده باشند. ابعاد داخلی هر دروازه 2 متر ارتفاع و 3 متر طول دارد. هر دروازه دارای دو پایه است که به وسیله یک تیر افقی به یکدیگر متصل می شوند. لبه پشتی پایه ها با لبه بیرونی خط دروازه منطبق است. پایه ها و قطعه افقی بالای آنها باید مقطعی به ابعاد 8 سانتیمتر داشته باشند. بخش دروازه که از داخل زمین، نمایان است باید سطوح آن با دو رنگ متفاوت که ضمناً با زمینه پشت دروازه اختلاف واضح داشته باشد، رنگ آمیزی شود. دروازه ها باید مجهز به تور باشند به نحوی که توپ پرتاب شده به دروازه، به سرعت از آن خارج نشود.

 

(1:3) کلیه خطوط زمین، جزء قسمتی از منطقه ای است که آن را محدود می کند. خط دروازه ها مابین دو پایه دروازه 8 سانتیمتر و مابقی خطوط 5 سانتیمتر پهنا دارد. خطوط بین دو منطقه مجاور را می توان به وسیله رنگی متفاوت از کفپوش مجاور آن منطقه، جایگزین نمود.

 

(1:4) در مقابل هر دروازه، یک محوطه دروازه قرار دارد (قانون 6). محوطه دروازه به وسیله خط محوطه دروازه محدود و معین می شود (خط 6 متر) که به شرح زیر رسم می گردد:

 

یک خط به طول 3 متر و به فاصله 6 متر موازی و قرینه با خط دورازه در داخل زمین کشیده می شود (از لبه عقبی خط دروازه تا لبه جلویی خط محوطه دروازه) و این خط از هر طرف با یک ربع دایره به شعاع 6 متر (به مرکز زاویه عقب داخلی پایه های دروازه به خط بیرونی دروازه متصل می شود).

 

(1:5) خط پرتاب آزاد (9 متر) یک خط مقطّع است که طول هر قطعه و فاصله بین قطعات، 15 سانتیمتر است. این خط به فاصله 3 متر و موازی با خط منطقه دروازه رسم می شود.

 

(1:6) خط 7 متر یک متر طول دارد و موازی با خط دورازه رسم می شود. فاصله این خط با لبه پشتی خط دروازه 7 متر است و دقیقاً در مرکز و مقابل دروازه کشیده می شود.

 

(1:7) خط محدودیت دروازه بان (4 متر) به طول 15 سانتیمتر و موازی  با خط دروازه کشیده می شود و فاصله این خط با لبه پشتی خط دروازه 4 متر و دقیقاً در مرکز و مقابل دروازه قرار دارد.

 

(1:8) خط وسط زمین نقاط مرکزی دو خط کناری را به یکدیگر متصل می نماید.

 

(1:9) خط منطقه تعویض (بخشی از خط کناری) برای هر تیم به فاصله 5/4 متر از خط وسط تعیین شده است. نقطه انتهایی خط منطقه تعویض به وسیله خط موازی با خط وسط و به طول 15 سانتیمتر به سمت داخل خط کناری و 15 سانتیمتر به سمت خارج خط کناری مشخص می گردد.

قانون (2) وقت بازی، علامت پایانی و تایم اوت

 

 

 

 وقت بازی

 

(2:1) وقت عادی بازی برای تمامی تیمهایی که 16 سال به بالا دارند در دو نیمه و هر نیمه به مدت 30 دقیقه است که در بین آن 10 دقیقه استراحت داده می شود. وقت عادی بازی برای تیمهای جوانان، دو زمان 25 دقیقه ای برای گروه سنی 12 تا 16 سال و دو وقت 20 دقیقه ای برای گروه سنی 8 تا 12 سال می باشد. در هر دوی این موارد، زمان استراحت 10 دقیقه می باشد.

 

(2:2) چنانچه مسابقاتی که برنده آن باید معلوم شود، در پایان وقت عادی، مساوی تمام شود، پس از 5 دقیقه استراحت، بازی در وقت اضافی ادامه خواهد یافت. وقت اضافی شامل دو نیمه 5 دقیقه ای همراه با یک دقیقه استراحت در بین دو نیمه خواهد بود. چنانچه مسابقه پس از وقت اضافی اول مجدداً مساوی شود، پس از 5 دقیقه استراحت، وقت اضافی دوم انجام خواهد شد. این وقت اضافی نیز شامل دو نیمه 5 دقیقه ای همراه با یک دقیقه استراحت بین دو نیمه خواهد بود. در صورتی که مسابقه همچنان مساوی باشد، برنده به وسیله مقررات خاص همان مسابقات، تعیین خواهد شد.

 

 

 

علامت پایانی

 

(2:3) وقت بازی با سوت داور برای اجرای پرتاب شروع، آغاز می شود. بازی به وسیله علامت پایانی ساعت عمومی یا وقت نگهدار خاتمه می یابد. اگر هیچ نوع علامتی داده نشد، داور برای اعلام پایان وقت، سوت خواهد زد (17:10).

 

 

 

توضیح: در صورتی که ساعت عمومی مجهز به علامت اتوماتیک پایانی در دسترس نباشد، وقت نگهدار از یک ساعت رومیزی با یک کورنومتر استفاده کرده و خاتمه مسابقه را با علامتی که می دهد اعلام خواهد کرد. چنانچه از ساعت اتوماتیک استفاده می شود در صورت امکان باید ترتیبی داده شود تا ساعت از صفر به سمت 30 دقیقه وقت را نشان دهد.

 

(2:4) خطاها و رفتار خلاف روحیه ورزشی که قبل یا همزمان با اعلام پایان وقت، به وقوع می پیوندد، باید جریمه شود (برای وقت استراحت بین دو نیمه یا پایان مسابقه) حتی اگر به علت همزمانی اعلام پایان وقت و وقوع خطا، نتوان همان موقع خطا را اعلام نمود. داوران فقط پس از آنکه ضرورتاً پرتاب آزاد (به استثنای پرتاب آزاد) یا پرتاب 7 متر اجرا شده و نتیجه بلاواسطه آن به دست آمده باشد مسابقه را پایان خواهند داد.

 

(2:5) در حالی که پرتاب آزاد یا پرتاب 7 متر در حال اجرا بوده یا قبلاً اجرا شده و توپ در فضا می باشد، اگر علامت پایانی وقت، به صدا درآید (برای وقت استراحت بین دو نیمه یا پایان مسابقه) پرتاب باید تکرار شود. قبل از آنکه داوران، پایان مسابقه را اعلام نمایند باید نتیجه بلاواسطه پرتاب تکرار شده مشخص شود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

هند بال 21 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
5:00
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل33 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

استفاده از بعضی قوانین فوتبال در قاره اروپا توسعه بیشتری یافت .قبل از تشكیل فدراسیون ، هندبال در آلمان جزء فدراسیونهای ژیمناستیك و دو و میدانی محسوب می شد . در سال 1926 كمیسیونی برای متحدالشكل نمودن این ورزش برگزار گردید و بالاخره در ماه اوت سال 1928 در آمستردام ، فدراسیون بین المللی مستقل هندبال با یازده كشور عضو ، به وجود آمد . در سال 1931 كمیته بین المللی المپیك اجازه داد كه هندبال جزء بازیهای المپیك در آید .

در ایران نیز تا قبل از سال 1344 هندبال یازده نفره به طور پراكنده به وسیله مربیان ورزش در مراكز نظامی و دیگر مراكز ورزشی به طور محدود اجرا می شد . در ایران هندبال یازده نفره موفقیت چندانی بدست نیاورد و در سال 1347 پیشنهاد اینكه ورزش هندبال به عنوان یكی از رشته های ورزشی آموزشگاهها شناخته شود ، توسط مسئولین وقت پذیرفته شد و فدراسیون هندبال آموزشگاههای كشور تشكیل گردید . فدراسیون هندبال هم اكنون به عنوان یكی از فدراسیون های ورزشی فعال ، مسئولیت هدایت و برنامه ریزی فعالیتهای ورزش هندبال در جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد .

 

 

فواید اختصاصی هندبال :

 

1- اجزای آمادگیهای جسمانی مثل : سرعت ، قدرت ، استقامت ، چابكی و انعطاف پذیری در این رشته ورزشی

در حد مطلوب پرورش می یابند .

 

2- دررشته هندبال آمادگیهای روانی و خلاقیت افزایش یافته و قوه ادراك و تصمیم گیری را در فرد در یك سطح

بسیار بالا افزایش می دهد .

3- بازی با توپ و استفاده از تكنیكهای پیشرفته دراین رشته باعث می شود كه در اغلب اوقات بازیكنان ، لذت

موفقیت را در اجرای این مهارت احساس می كنند .

4- سرعتی كه لازمه موقیت در بازی هندبال است سبب ازدیاد سرعت عمل وعكس العمل در بازیكن می شود .

5- ورزش هندبال سبب تقویت عوامل روانی مطلوب مانند : اعتماد به نفس ، تمركز ، توجه و خود شكوفایی  می شود .  

6- باعث كسب نشاط وشادابی در فرد می شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قوانین کلی هندبال :

 

1- بازی هندبال توسط دو تیم و در یك تیم رسمی ، هندبال با 12 نفر بازیكن انجام می شود .

2- زمین هندبال دارای 40 متر طول و 20 متر عرض می باشد و در هر نیمه از زمین یك دروازه وجود دارد .

3- وقت بازی برای بازیكنان زن و مرد 16 سال به بالا عبارت است از دو نیمه 30 دقیقه ای با 10 دقیقه استراحت بین آن .

4- هدف از انجام این بازی عبور دادن توپ از خط دروازه با استفاده از شوت كه با رعایت قوانین مربوط توسط دستها انجام می شود ، می باشد .

5- توپ را می توان با پاسهای مختلف ( بالای سر ، سینه و ...) ، دریبل ، سه گام و ....... با رعایت قوانین در زمین حركت داد تا منجر به زدن گل شود ، هر گل در این بازی یك امتیاز محسوب می شود .

برترین های هندبال در جهان :

 

تاریخچهُ هندبال در جهان

هومر تاریخ نویس مشهور یونان در كتاب معروف خود اودیسه 3 از ورزش هندبال با نام (اورانیا) یاد كرده است . این بازی كه در سال 600 قبل از میلاد روی یكی از دیوارهای آتن قدیم حجاری شده بود , در سال 1926 كشف شد .

در قرنهای شانزدهم و هفدهم میلادی خانمهای درباری و شوالیه ها به این بازی كه تغییر مختصری یافته بود میپرداختند و شاعران وقت , آن را اولین بازی تابستانی نام نهاده بودند .

كنراد كخ  كه یك معلم ورزش آلمانی بود  -  در سال 1890 هندبال را به صورت جدید تری با نام ( رافابل اشپیل )6 معرفی كرد كه از آن پس آن را به صورت هندبال یازده نفره بازی می كردند كه شباهت زیادی به یكی از بازیهای محلی چك واسلواكی به نام  (هازنا ) 7 داشت .

پس از اولین جنگ جهانی , آقای ( هرمان ) 8 رئیس فدراسیون هندبال آلمان برای گسترش و تحكیم این ورزش بسیار خدمت كرد . البته دكتر ( كارل شلنز ) 9 استاد دانشسرای عالی تربیت بدنی و ورزش برلین كه او را پدر هندبال نامیده اند , پیشتر در سال 1920 مقررات این ورزش را تدوین كرده و آن را دركلاسهای خود به مرحله اجرا در آورده بود , لذا پس از او شاگردانش موجبات گسترش این ورزش را در سراسر آلمان فراهم آوردند .

در كشورهای شمالی به دلیل سردی هوا , برای اجرای این ورزش در سالن , شكل نازه ای بد ان داده 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

نگاهی اجمالی به اهمیت اجتماعی ورزش 18 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
5:00
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

جوانان را فراهم می سازد ، برعكس باید آن را جزء مهمی از فعالیتهای زندگی به شمار آورد مفاهیمی مانند تندرستی بهداشت رشد فردی و اجتماعی وسلامت روحی ارتباط نزدیكی با تربیت بدنی و ورزش دارد .

نگاهی به تاریخ نشان می دهد كه ملل متمدن جهان همواره به نقش و اهمیت ورزش توجه داشته اند و از آن در پرورش جوانان خود و آماده كردن آنها برای مشكلات فردی و اجتماعی استفاده می كردند ارزشهای قبول و مورد تایئد در جامعه می تواند تعیین نوع  فعالیت ها و روشهای اجرایی تربیت بدنی باشد .

هرگاه فعالیت ها و ورزشهای بومی و سنتی ملل و اقوام مختلف جهان را مورد مطالعه قرار دهیم ، تنوع و صور مختلفی از بیان حركتی را مشاهده خواهیم كرد .شرایط اضطراری و جنگهای عقیدتی سیاسی ملت ما با استكبار جهانی ضرورت توجه بر توسعه تربیت بدنی را در بین اقشار مختلف جامعه دو چندان می سازد تا آنان را در مقابله با ترفند های استكبار جهانی هرجه بیشتر مهیا و آماده سازند .

اهداف تربیت بدنی و در جوامع گذشته و امروز

مطالعه و تحلیل تاریخی احوال اقوام گذشته و حال نشان می دهد كه سعی و تلاش انسان در این رابطه قدمت تاریخی دارد ، تا انجا كه می توان گفت ادامه حیات اقوام ابتدایی بدون حركت و فعالیت میسر نبوده است اجرای مهاریتهای از قبیل زوبین اندازی ، تیراندازی با تیركمان ، كوه و غار  پیمایی ، كشتی گیری و حتی اجرای مسابقه های دو كه در قران كریم داستان برادران یوسف نیز از آن ذكری به میان آمده است ، جملگی حاكی از رواج فعالیت های جسمانی و تربیت بدنی در نزد ملل و اقوام روزگاران گذشته بوده است .

در زندگی فردی و اجتماعی بسیاری از جوامع و ملتهای امروز جهان تربیت بدنی و ورزش بخش مهم و جدایی ناپذیر از برنامه های كلی و تربیت كودكان و جوانان به حساب می آید . امروز ملل مختلف بر اساس جهان بینی و شناخت كلی از انسان به طرح و تنظیم برنامه های ورزشی و تربیت بدن    می پردازند . و این گونه برنامه هایی را در زندگی خانودگی و آموزشگاهی نسلهای حال و آینده خود قرار می  دهند .

اهداف عمده تربیت بدنی در تاریخ زندگی انسان عبارت است از حفظ سلامت تعمیم بهداشت ، رشد و تقویت قوای جسم ، آمادگی برای فعالیت های دفاعی ، كسب شادابی و نشاط ، و نیل به موفقیت در وظایف حرفه  ای و شغلی بوده است اهداف فوق تا به امروز با مختصر تغییری در نزد اكثریت جوامع بشری ترغیب می شود و بر حسب ضرورت تاریخی بر یك یا چند هدف تاكیدی بیشتری به عمل می آید .

در عصر حاضر ، در سایه تحولات اجتماعی و سیاسی در جهان به جهان به ویژه در دنیای غرب ، مقاصد دیگری به اهداف فوق افزوده شده و مفهوم ورزش به جای تربیت بدنی رنگ و صورتی دیگر پیدا كرده است و در بیشتر موارد خدمت استعمال در آمده است و عاملی برای تخدیر و سرم گرم نگه داشتن ملل مستضعف جهان گردیده است . تربیت بدنی كه در آغاز پیدایش آن صورتی فردی و در نهایت كلی داشت اینك به صور

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

مواد نیروزا و مکمل زا 15 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
4:59
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل31 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مواد نیروزا و مکمل‌ها

            در نگاه اول واژه نیروزا به معنای هر چیزی است که به فعالیت بدن کمک کند. متأسفانه، هماکنون اکثر مردم گمان میکنند که تمام مواد نیروزا باید دارو باشند.

ر نگاه اول واژه نیروزا به معنای هر چیزی است که به فعالیت بدن کمک کند. متأسفانه، هماکنون اکثر مردم گمان میکنند که تمام مواد نیروزا باید دارو باشند. مثال برجسته استفاده از این مواد در بازیهای المپیک ۱۹۸۸ سئول نمایان شد. هنگامی که مدال طلای بن جانسون دونده کانادایی و دارندهٔ رکورد جهانی ۱۰۰ متر، به خاطر مصرف استروئیدهای آنابولیک بازپس گرفته شد.

اینکه فکر کنیم داروها تنها راه بهبود پتانسیل کاری هستند بسیار اشتباه است؛ زیرا برنامههای تمرینی جسمی و روانی، شرایط آب و هوایی مناسب و یا رعایت مسائل تغذیهای راندمان شخص را افزایش میدهد.

ـ قوانین اکثر ورزشها در مورد اجازه مصرف داروها و مواد نیروزا کاملاً اختصاصی است. یقیناً از نظر فلسفه استفاده از این مواد، به نظر میرسد این قوانین برای گروههایی نسبت به گروههای دیگر غیرمنصفانه باشد. به عنوان مثال، ورزشکار ثروتمند میتواند در ارتفاع بالا در یک دوره طولانی تمرین کند در صورتی که ورزشکار فقیرتر ممکن است مجبور به استفاده از دوپینگ خون شود. نتیجهٔ پایانی یکسان است ـ بهبود ظرفیت حمل اکسیژن ـ اما اولی مجاز و دومی غیرقانونی است.

ـ ورزش مدرن امروز یک مشکل دارد. اکثر قوانین آن (و همچنین فلسفه حاکم) برای جامعهای پایهگذاری شده که به طور قابل ملاحظهای با جامعهای که ما در حال حاضر در آن زندگی میکنیم تفاوت دارد. در حالی که بازتاب تعدادی قوانین با گذر زمان تغییر کرده است اما فلسفه بنیانی آن اساساً مربوط به زمانهای گذشته است.

ـ ورزش حالا یک تجارت بزرگ است و احتمالاً یکی از بزرگترین صنایع رشد یافته در قرن حاضر میباشد. منسوجات وابسته، تولیدکنندگان کفش و وسایل، تأمینکنندگان تسهیلات (نظیر ساختمانها) و صاحبان صنایع نو و جدید به هیچوجه مایل نیستند که عقربههای ساعتشان در جهت عکس حرکت کند. عصر سوداگرایی تفاوت بزرگی را ایجاد کرده است، عده زیادی به ورزش به عنوان شغلی با درآمد بالقوه فوقالعاده نگاه میکنند. بسیاری از فیلسوفان آماتور از جمله خود من به این نکته باور دارند که ورزش در دنیای امروز نقش جنگ (مبارزه) را به عهده گرفته است و میادین المپیک حالا صحنههای جنگ و کارزار است. اگر چنین فلسفهای صحیح باشد، بنابراین ممکن است که قوانین جنگ در اینجا حاکم باشد و تقریباً هر چیزی که به سمت حمایت و پشتیبانی از پیروزی گام بردارد مطلوب و پسندیده است. در اینجا بین فلسفه دکوبرتن و فلسفه بالا تضادها و اختلافاتی وجود دارد که برای نسلهای بعدی دنیای ورزش باید این موضوع مشخص شود. احتمالاً الان خیلی دیر است که پیشنهاد کنیم ورزش شبیه فعالیتی ساده در باشگاهی خاص است که شخص ورزشکار مجبور است یا قوانین باشگاه را رعایت کند یا آنجا را ترک نماید. ورزش میباید نظرات جاری جامعه را منعکس کند اما باید این آمادگی را نیز داشته باشد که موقعیت و وضعیت بهتری را نسبت به آنچه به ارث برده به نسل بعدی منتقل کند. در حال حاضر بسیاری از مردم در مورد این مسئله که ورزشکاران نسل بعدی خط مشی بهتری برای پیشرفتهای ممتد به ارث ببرد به شدت دچار شک و تردید هستند. عمده نگرانی آنها از این بابت است که نسل ورزشکار حاضر، ورزشکاران در دورهٔ فعلی سریع پولدار شدن را به عنوان هدف خود میدانند تا اینکه نگران آینده ورزش باشند.

با وضعیت نابسامانی که وجود جوایز مالی خوب انتظار افراد موفق را میکشد، جای شگفتی نیست که بعضی با فلسفه پیروزی با هر قیمتی از روشهای نادرست استفاده کنند. آنچه در پی این فلسفه میآید اعتیاد دارویی در بین ورزشکاران است. مصرف دارو برای افزایش و بالا بردن کارآیی در ورزش مسئلهٔ جدیدی نیست. در بازیهای یونان باستان، کسانی که از میان رژیمهای غذایی خاص، از ترکیبات افزایشدهنده کارآیی استفاده میکردند گناهکار شناخته میشدند. اخیراً در یک برنامهٔ تلویزیونی که از کانال آمستردام پخش میشد اسنادی از مصرف دارو در بین ورزشکاران در دورانهای مختلف ارائه شد. حتی در زمانهای نه چندان دور ورزشکاران به دنبال معجون جادویی که بعداً شامل الکل و نیکوتین بود میگشتند. اما در حال حاضر وضعیت بسیار پیچیدهتر است و به بالاترین تکنولوژیها جهت تعیین سطح مصرف و نوع داروهای مصرفی نیاز است. هماکنون مسئلهٔ دوپینگ حالت جزایی دارد و ورزشکاران متخلف همیشه دو پله جلوتر از پلیس (آزمونگرهای دوپینگ) قرار دارند. به نظر میرسد در آیندهای نزدیک این مشکل به راحتی قابل حل نباشد.

● انواع دارو

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

فیزیولوژی عضله‌ی اسكلتی 26 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
4:59
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل30 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

اكتین و میوزین عضله ایجاد می‌شود ، فرایندی كه به افزایش زودگذر Ca2+ داخل سلولی نیاز دارد .

 

سازمان دهی عضله‌ی اسكلتی

فیبرهای عضلانی

 هر عضله از سلول‌های متنابهی موسوم به فیبرهای عضلانی تشكیل می‌شود .لایه‌ای بافت همبند موسوم به اندومیزیوم[1] هر یك از فیبرهای مزبور را محاط می‌كند . آنگاه ، تك تك فیبرهای عضلانی توأماً در فاسی كل‌هایی[2] گروه‌بندی می‌شوند ، كه توسط بافت همبند دیگری موسوم به پری میزیوم احاطه می شوند . در پری میزیوم[3] عروق خونی و اعصابند كه تك تك فیبرهای عضلانی را پشتیبانی می‌كنند . در نهایت ، فاسیكل‌ها برای تشكیل عضله به همدیگرمی‌پیوندند . غلاف بافت همبندی كه عضله را می پوشاند ، اپی میزیوم[4] نامیده می‌شود و عضله را به اسكلت بدن متصل می‌كند . سه لایه بافت همبند عضله به طور عمده از فیبرهای الاستین و كلاژن تشكیل می‌شوند ، وبرای انتقال حركت مولكول‌های اكتین و میوزین به اسكلت بدن برای حركت عمل می‌كنند .

سلولهای منفرد عضله‌ی اسكلتی باریكند ( با قطر تقریبی 10 تا 80 میكرون ) اما می‌توانند به مقدار زیادی استطاله یابند وطویل شوند ( بالای 25 سانتی‌متر طول پیدا می‌كند ) هر فیبر عضله‌ی اسكلتی حاوی دسته‌های فیلامنت ، موسوم به میوفیبریل، می‌باشد كه در طول محور سلول حركت می‌كند الگوی مخطط درشت سلول حاصل الگوی تكراری در میوفیبریل می‌باشد . به طور اختصاصی ، آرایش منظم فیلامنت‌های نازك و ضخیم در میوفیبریل‌های جفت شده‌ی مزبور با‌ آ‌رایش بسیار سازمان یافته‌ی میوفیبریل‌های مجاور است كه ظاهر مخطط به عضله‌ی اسكلتی می‌دهد .

میوفیبریل‌ را می‌توان به طور طولی به ساركومرهایی تقسیم كرد . ساركومر توسط دوخط تیره‌ی موسوم به خطوط Z مشخص می‌شود ، و واحد انقباضی مكرری در عضله‌ی اسكلتی به نمایش می‌ گذارد . طول متوسط ساركومر 2 میكرون می‌باشد . در هر طرف خط Z نوار روشن ( نوار - I) میباشد ، كه اصولاً حاوی فیلامنت‌های نازك متشكل از پروتئین اكتین می‌باشد . ناحیه‌ی بین دو نوار I در ساكرومرنوار A می‌باشد كه اصولاً حاوی فیلامنت‌های ضخیم و نازك را نشان می‌دهد . ناحیه‌ی روشن در مركز ساركومر وجود دارد كه به نوار H معروف است .این بخشی قسمتی از نوار A را نمشان می‌دهد كه حاوی فیلامنت‌ های ضخیم میوزین است ، اما هیچ گونه فیلامنت اكتین ندارد . لذا فیلامنت‌های اكتین از خط Z تا لبه‌ی نوار H گسترش می‌یابند ، و یا قسمتی از فیلامنت ضخیم در نوار A همپوشانی دارند .

خط تیره ، موسوم به خط M، در مركز ساركومر حیاتی هستند . هر میوفیبریل در فیبر عضلانی توسط شبكه‌ی ساركوپلاسمی (SR) احاطه می‌شود . SR یك شبكه‌ی غشایی داخل سلولی است كه نقش حیاتی در تنظیم غلظت‌های Ca2+ داخل سلولی ایفا می‌ كند . پنجه در پنجه شدن‌های ساركولما ، موسوم به توبول‌های T ، به داخل فیبرهای عضلانی نزدیك انتهاهای نوار A حركت می‌ كنند ( یعنی نزدیك به SR) البته ، SR و توبول‌های T، دستگاه غشایی متمایزی دارند .SR یك شبكه‌ی داخل سلولی است ، در حالیكه توبول‌های T در تماس با فضای خارج سلولی هستند . شكافی ( تقریباً به عرض 15 نانومتر ) توبول‌های T را از SR جدا می‌كند . قسمتی از SR كه نزدیك‌ترین فاصله را به توبول‌های T دارد سیسترن پایانی [5] نامیده می شود ، و جایگاه آزاد سازی Ca2+ است ، كه برای انقباض عضله‌ی اسكلتی حیاتی است قسمت‌های طولی SR با سیسترن پایانی پیوسته هستند ، ودر طول و همراه با ساركومر گسترش می‌یایند . این قسمت از SR حاوی دانسیته‌ی بالایی از پروتئین پمپ Ca2+ است ( یعنی Ca2+- ATPase) كه برای بازگرداندن مجدد و تغلیظ Ca2+ در SR ، و بدین ترتیب در شل شدن عضله ،‌حیاتی است .

فیلامنت‌های ضخیم و نازك در ساركومر میوفیبریل به مقدار زیادی سازمان دهی شده‌اند . همانطوری كه ذكر شد ، فیلامنت‌های نازك اكتین از خط Z به طرف مركز ساركومر امتداد می یابند ، در حالی كه فیلامنت‌های میوزین ضخیم در مركز قرار می‌گیرند ، و با قسمتی از فیلامنت‌های نازك اكتین ناهمسو همپوشانی می‌كنند . فیلامنت‌های ضخیم میوزین توسط پروتئین اسكلت سلولی موسوم به تایتین[6] به خطوط Z متصل می‌شوند . تایتین یك پروتئین الاستیك ، بسیار بزرگ ( وزن مولكولی متجاوز از KD 3000 ) می‌باشد كه از خط z به مركز ساركومر امتداد می‌یابد و به ظاهر برای سازمان دهی و آرایش فیلامنت‌های ضخیم در ساركومر اهمیت دارد . فیلامنت‌ های ضخیم و نازك طوری جهت‌گیری می‌كنند كه در منطقه‌ی همپوشانی در ساركومر ، هر فیلامنت ضخیم میوزین توسط آرایش شش وجهی فیلامنت‌های نازك اكتین احاطه می‌شود . میان كنش وابسته به Ca2+ فیلامنت‌های ضخیم میوزین و نازك اكتین است كه نیروی انقباض را بعد از تحریك عضله تولید می‌ كند .

فیلامنت‌های نازك اجتماع مولكول‌های اكتین ( G- اكتین، یا اكتین گلبولی ) هستند . از دورشته فیلامنت هلیكسی موسوم به F- اكتین یا اكتین رشته‌ای تشكیل شده‌ اند . پروتئین اسكلت سلولی نبولین در طول فیلامنت اكتین گسترش یافته وممكن است در تنظم طول فیلامنت نازك شركت كند . دیمرهای پروتئین تروپومیوزین در تمام فیلامنت اكتین امتداد می‌یابند وجایگاه‌های اتصال میوزین بر روی مولكولهای اكتین را می‌پوشانند . هر دیمر تروپومیوزین روی هفت مولكول اكتین امتداد می یابد ، به ترتیب دیمرهای تروپومیوزین بعدی یا شكل فضایی سر به دم آرایش می‌یابند . كمپلكس تروپونین از 3 زیر واحد ( تروپونین – T ، تروپونین -I، و تروپونین - C) تشكیل می‌شوند وبر روی هر دیمر تروپومیوزین حضور دارد و وضعیت مولكول


[1] .Endomysium

[2] .Fascicles

[3] .Perimysium

[4] .Epimysium

[5] .Terminal Cisternae

[6] .Titin 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

فوتبال 24 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
4:59
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل29 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

می کند اگر بخواهیم این رقابت به برتری بینجامد و فوتبال ما بیش از پیش رشد کند ، ناگزیر باید اشکالات کمی و کیفی آن را از راه آموزش بهتر و آموزش زود رس بر طرف کنیم .

تاریخچه فوتبال

از شروع این بازی کسی اطلاع دقیقی ندارد . از منابع باستان شناسی مربوط به قرن چهارم پیش از میلاد مسیح چنین بر می آید که بین سپاهیان ارتش امپراطوری چین نوعی بازی با توپ رایج بوده که شباهت هایی به فوتبال دارد . گزارشاتی نیز وجود دارد که در میان ملل باستان در سرزمین روم ، نوعی بازی در زمین باز با توپ انجام می گرفته که به آن (Harpastum) می گفتند . در میان سایر ملل نیز مشابه این ورزش گزارش شده از جمله در یونان باستان ، مکزیک و ژاپن

ایرانیان با اقتباس از رومی ها بازی فوتبال را تکامل دادند به طوری که در قرون وسطی فوتبال از محبوبیت مردمی چشمگیری برخوردار بوده و بازی شناخته شده و معروفی گردیده . در این دوران فوتبال را (Melees) می گفتند . بازی در زمین های باز و هموار با دروازه های نسبتا وسیع انجام می گرفته و در همین دوران ، در یکی از نمایشنامه های شکسپیر به نام (Errors) در پرده دوم آن ، کلمه (Football) به این بازی اطلاق گردیده .

در نیمه اول قرن پانزدهم بازی فوتبال یک بازی برای پرورش جسم شناخته شده بود و مدارس عمومی و دانشگاه های اروپا همگی دارای تیم های مستقل و رسما جا افتاده بودند .

تاریخچه فوتبالاگرچه اطلاعاتی در مورد ریشه اصلی و حقیقی این ورزش در دست نیست ولی از مطالب جالب و شخصی در مورد تاریخچه آن اطلاع داریم . فوتبال امروزی به تدریج رشد کرده است ولی گفته می شود که نوعی از آن قبل از حضرت مسیح علیه‌السلام بازی می شد . در چین نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال در 2500 سال قبل از میلاد مسیح وجود داشت .

عکس های مصریان نیز نوعی بازی شبیه به فوتبال را نشان می دهد ولی در یونان یک بازی به نام اسپیشکیروز به طرز جالبی به فوتبال امروزی شبیه است . فوتبال در سال 1894 از کشور برزیل شروع شد . این ورزش به وسیله ی چارلز میلر برزیلی که اجداد او انگلیسی بودند به مردم برزیل معرفی شد.
در سال 1970 مسابقه ای بین ایتالیا و برزیل برگزار شد . هیچ کس تصور نمی کرد که 800 میلیون نفر از مردم جهان ناظر بر اجرای مسابقه باشند . امروزه اکثر مردم جهان به فوتبال بیشتر از سایر ورزشها می پردازند . فوتبال مدرن از کشور انگلستان سرچشمه گرفته است .

در ابتدا اختلافات عقیده ای بسیاری میان علاقمندان راگبی و فوتبال وجود داشت زیرا راگبی با دست و فوتبال با پا اجرا می شد . این مسئله در سال 1863 زمانی که طرفداران فوتبال شروع به اجرای این ورزش توسط پاها کردند اتفاق افتاد . گروه دیگر انجمن راگبی را تاسیس کردند و بالاخره در سال 1871 این دو رشته ی ورزشی کاملا از یکدیگر جدا شدند . از آن زمان به بعد هر دو رشته پیشرفت های شایانی نموده و طرفداران بسیاری پیدا کردند . فدراسیون بین المللی فوتبال در سال 1904 بنیان گزاری شد .این فدراسیون وظیفه دارد که به نحوه ی اجرای مسابقات نظارت داشته باشد . قوانین فوتبال بدون موافقت و تصویب سایر کشورهای عضو فدراسیون تغییر نمی کند . در سال 1920 بازیکنان فوتبال در مسابقات المپیک بلژیک شرکت کردند و در سال 1930 اولین جام جهانی در کشور اروگوئه برگزار شد
فوتبال در دنیا مقابل چشمان مثل جرقه می ماند . در هر جای دنیا این واژه انگلیسی در زبان های بین المللی به سادگی رسوخ کرده . برای این امر دلیل خوبی است چرا که فوتبال مدرن به وسیله انگلیسی ها اختراع شد . ولی وقتی در آمریکا فوتبال گفته می شود . آمریکائیها فوتبال خشونت بار آمریکایی را استنباط می کنند . به هر جهت این لغت باعث اشتباه در درک معنای واقعی آن میان آمریکاییها شده است .

در تاریخ ریشه این ورزش بدین گونه بوده است :

 سربازان چینی در حدود 2000 سال پیش ورزشی می کردند که آن را تسوچو (TSUCHU)می نامیدند . تسو یعنی ضربه زدن با پا و چو یعنی توپ یا هر شی گوی مانند .

 در روز تولد امپراطور در مقابل کاخ امپراطوری دو تیم در زمین مسابقه ای که گلی به ارتفاع 90 سانتیمتر داشت بازی می کردند که بازیکنان برای سرگرمی امپراطور و دوستان و مهمانان به بازی می پرداختند . یکی از امپراطوران به حدی این بازی را دوست داشت که یکی از اعضای شورای قضایی وقتی از بازی انتقاد کرد دستور داد سرش را از تنش جدا کنند .

 600 سال بعد هم ژاپنی ها یک ورزشی شبیه به فوتبال داشتند که آن را کماری (KEMARI) می نامیدند . البته بازی کماری تدافعی تر از تسوچو چینی بوده است . حتی قبل از چینی ها یونانی ها ورزشی اختراع کرده بودند که آن را هارپاستون (HARPASTON) می نامیدند . البته بازی آن با توپی بود که درونش ماسه و یا شن بوده است . وقتی انگلیسی ها به یونان رفتند ورزشی آوردند به نام هارپاستیوم (HARPASTIUM) که آن 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پنگ پنگ 16 ص (تربیت بدنی)

شنبه 7 بهمن 1396
4:59
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل16 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

تاریخچه :

 

تاریخ پیدایش تنیس روی میز در ایران به حدود سال 1318-1317 باز می گردد که توسط خارجیان مقیم خوزستان به ویژه انگلیسیها در ایران معرفی شد. در سال 1320 و یکی دو سال بعد از آن در شهر های آبادان و مسجد سیلیمان و دیگر شهرهای جنوبی ایران مسابقات تنیس روی میز با شرکت ایرانی ها و خارجیان مقیم ایران برگزار شد . در سال 1325 بعد از اینکه پینگ پنگ در بیشتر شهرهای ایران طرفدارانی پیدا کرد فدراسیون تنیس روی میز کشوذ تاسیس شد و از سال 1332 تا کنون مسابقات قهرمانی کشور بجز چند دوره همه ساله برگزار شده است .

 

 

اطلاعات در مورد فعالیتهای فدراسیون:

بازسازی و تعمیرات کلی سلن شهید عضدی و ساختمان فدراسیون

 

تهیه و توزیع وسایل و لوازم ورزشی بین استانها و باشگاهها از قبیل رویه راکت سرایور ، دسته پرتاپ توپ ، میز پینگ پنگ خارجی ، راکت آماده باتر فلای و توپ پینگ پنگ ، احداث خانه پینگ پنگ شامل سالن ، خوابگاه ، دفتر و تاسیسات جانبی در ابتدای بلوار

قوانین تینس روی میز :

میز

مجموعه تور

توپ

راکت

تعاریف

سرویس صحیح

برگشت صحیح

ترتیب بازی

((لت))

امتیاز

گیم

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به dicfiles است. || طراح قالب bestblog.ir