كتابخانه های الكترونیك (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:53
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات212
حجم فایل144 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

كتابخانه‌های الكترونیك

 در كشورهای دیگر

 

            در این بخش، ابتدا به سیر تکوینی خدمات اطلاعات و كتابخانه ای  در چند دهه اخیر ونقش آن در پیشرفت و توسعه جوامع  آمریكا و انگلیس اشاره گردیده و سپس نمونه هایی  از كتابخانه های الكترونیك  و روند اجرا در چند کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

با بررسی تاریخ تمدن بشری مشخص میشود که کتابخانه ها بخش جداناپذیر جامعه متمدن بوده و با نحوه فکری و بافت سازمانی جامعه انسانی ارتباط نزدیک دارد.در گذشته کتابخانه شکلی سنتی داشته و کتابدار همانند یک انبار گردان مسئول نگهداری و ارائه اطلاعات به مراجعین بوده است،  با ورود به عصر انفجار اطلاعات و افزایش روزافزون حجم اطلاعات وتکنولوژیهای جدید،  کتابخانه ها باید از محیط داخلی خود فراتر رفته و روندهای سیاسی،  اجتماعی،  حقوقی و بازارهای تکنولوژی اطلاعات را مد نظر داشته باشند.

 

آمریكا: خدمات  اطلاعات و كتابخانه ای

در ویرایش جدید گزارش سالیانه‌ی، بخش ویژه‌ی  كتاب خانه‌ی پزشكی قرن 21 اضافه شده است كه می‌توان آن را از صفحه‌ی‌یك ملاحظه نمود. با افزایش مسؤلیت‌های كتاب خانه‌ی ملی پزشكی، NLM و برای پیاده كردن سیستم‌های جدید و بسیار توانمند اطلاعاتی جهت پاسخ دهی به نیاز عموم مردم و متخصصین پزشكی،  NLM به امكانات و تسهیلات بیشتری نیاز دارد . با این حال، سال مالی 2002 پیشرفت‌هایی را در بسیاری از جهات نشان می‌دهد. برای گزینش تعداد كوچكی از انبوه مقوله‌های اجرا شده، چند گاه شما ر در این گزارش ذكر شده است .

در سال جاری تعداد سوابق   MEDLINE به 12 میلیون رسید. در سال 2002،  MEDLINE و سایر پایگاه‌های داده، از طریق سیستم باز‌یابی PubMed، بیش از 500 میلیون بار، مورد باز دید و جستجو قرار گرفتند.

خدمات اطلاعاتی مركز ملی اطلاعات بیوتكنولژی، روند توسعه خود را ادامه داد. برای نمونه، بانك اطلاعاتی  GenBank از بیش از00/100 گونه‌ی اطلاعاتی تشكیل شده است كه 15 میلیون توالی و بیش از 14 میلیارد زوج اساسی دارد.. این بانك روزانه مورد بازدید 50 هزار محقق قرار می‌گیرد.

MEDLINE PIUS. به عنوان‌یكی از منابع جامع و مطمئن اطلاعات پزشكی مطرح است . در سال 2002، نسخه‌ی اسپانیایی آن نیز در دسترس مصرف كنندگان قرار گرفت .

در تقسیمات  NLM پیشرفت‌های مشابه مهّم دیگری نیز وجود داشته است كه برخی از آن‌ها عبارتند از : گسترش تاریخچه‌ها در بخش  علوم و  Clinical Trial. Gov  مركز لیستر هیل (Lister Hill)، پاسخ سریع به 11/9 از خدمات اطلاعاتی تخصصی پرسنل و قرار گرفتن این خدمات روی وب، بهره‌برداری از شبكه جدید و مركز امنیتی نصب شده‌ی اداره‌ی سیستم‌های ارتباطات و رایانه‌ای، ارائه‌ی بیشتر برنامه‌های جدید آموزشی داده‌ورزی زیستی  (bioin formatics) و  IAIMS با استفاده از برنامه‌های موسوم به برنامه‌های برون سازمانی (Extramural)  موفقیت‌هایی مذكور و بسیاری دیگر از كامیابی‌هایی كه در این گزارش تشریح شده‌اند نتیجه‌ی فعالیت‌های اختصاصی پرسنل مجرب و متخصص و هم چنین‌یاری و هم فكری كادر با استعداد مشاورین و رای‌زنان  NLM بوده است . مشاركت همه كاربران سبب شده است كه این مؤسسه در سراسر جهان به عنوان‌یكی از منابع كارا و قابل اعتماد اطلاعات زیست‌پزشكی   ( Biomedical ) در كلیه‌ی اشكال خود شهره گردد.

 

NLM: كتابخانه ی پزشكی قرن 21

سال مالی 2002‌یكی از سال‌های محوری برای برنامه توسعه‌ی امكانات  NLM به شمار می‌آید . در این سال قرارداد 35 درصد از طراحی ساختار به شركت بوستونی  Pervy Dean Rogors  داده و قرار داد تكمیل طرح نهایی نیز بسته شد. مسائلی چون نقش تاریخی  NLM، به عنوان بزرگ ترین مجموعه‌ی كتاب ها، مجلات و سایر اطلاعات زیست‌پزشكی و مسئولیت بزرگ و جدید آن در زمینه فناوری زیستی، تحقیقات خدمات پزشكی، سلامت مصرف كنندگان و حفظ آن از مهم ترین عواملی هستند كه نیاز به گسترش فضا را برای مجموعه‌ها و مراجعان  NLM افزون می‌كند.

كنگره‌ی آمریكا در سال مالی 2000 از  NLM خواسته است كه برای ساختار ساختمان جدید، مطالعات امكان سنجی را انجام دهد و به این ترتیب برنامه‌های روبه رشد مركز ملی اطلاعات فناوری زیستی  ( NCBI) و محدودیت‌های فزاینده‌ی فضای موجود بزرگترین مجموعه‌ی پزشكی جهان مورد تایید كنگره قرار گرفت. در سال مالی 2001، كنگره، منابع مالی را برای فعالیت طراحی مهندسی و ساختاری مجتمع جدید تاسیس كرد. اخیراً، كنگره در گزارش سنا موسوم به تخصیص اعتبار به نیروی كار، خدمات انسانی، بهداشت و آموزش و پرورش، بر تسریع گذر از فاز طراحی به مرحله‌ی ساخت تاكید كرده است:

بسیاری از بیماری‌های خیلی جدی مبنای مولكولی دارند. از آنجایی كه مركز اصلی اطلاعات فناوری زیستی  NLM، حجم عظیمی از اطلاعات پوشش داده نشده را، در دهه‌ی گذشته سازمان دهی و تحلیل كرده است، لذا این مركز‌یكی از مناسب ترین اجزای فرایند تحقیقات به شمار می‌آید. كنگره معتقد است كه اگر این مركز بخواهد در ایفای نقش عمده‌ی خود در مبارزه با بیماری‌ها نهایت مشاركت را داشته باشد، باید برای پاسخ گویی به تقاضای فزاینده ایی كه به آن می‌رسد به سرعت به تسهیلات و امكانات مورد نظر مجهز شود . كمیته، اعتبار لازم برای چنین تسهیلاتی را تامین و اظهار امید واری كرد كه با تكمیل طراحی، به سرعت فاز ساخت آغاز گردد. از همین رو كمیته از  NIH خواست كه تا تاریخ آوریل 2003 طی گزارشی، ویژگی‌ها و ابعاد تسهیلات جدید و هزینه ی پیش بینی شده را براساس 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

كارخانجات لامپ پارس شهاب (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:53
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات75
حجم فایل43 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

    كارخانجات پارس الكتریك ( شركت سهامی عام ) در تاریخ 9/12/1341 تحت شماره 8567 در ایران به ثبت رسیده و فعالیتهای آن با موضوع تأسیس و ا یجاد كارخانه صنعتی و تولیدی مونتاژرادیو و تلویزیون بنیان نهاده شد .

تولیدات این كارخانه در حال حاضر شامل تلویزیونهای رنگی در اندازه های 14،21،28،29، مانیتور 15،17 رادیو پخش اتومبیل ، رادیو ضبط دو كاسته و بلند گو می باشد .

   در حال حاضر كارخانجات پارس الكتریك با همكاری شركت های معتبر و پیشرو جهانی و با استفاده از آخرین دستاوردهای تكنولوژی و جدیدترین ماشین های اینسرت اتوماتیك و مجربترین مهندسین و تكنسینها و نیروی كارآمد محصولات خود را تولید و به بازار عرضه می نماید .

كارخانجات این شركت در مجتمع  صنعتی واقع در كیلومتر 11 جاده مخصوص كرج مشغول به فعالیت بوده و مشتمل بر 4 واحد تولیدی   (1ـ تلویزیون  2ـ مانیتور  3ـ قطعات 4ـ رادیو و كوئیل سازی )و واحدهای پشتیبانی تولید (تحقیقات و توسعه ، نگهداری و تعمیرات ، برنامه ریزی و كنترل مواد ، كنترل كیفیت ) بوده و دارای كارگاههای مجهز به مدار چاپی ، قطعات پلاستیكی وفلزی ، آبكاری ، پلاستو فوم، رنگ كاری و قالب سازی با استفاده از جدیدترین تكنولوژی روز می باشد .

كارخانجات پارس الكتریك در تاریخ 16/4/1358 در اجرای (بند ب ) در قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران ،ملی اعلام گردید و تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران واقع شد و در سال 1371 در اجرای سیاستهای دولت محترم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر خصوصی سازی كارخانجات ، نقل و انتقال سهام بین سازمان  صنایع ملی ایران و شركت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی صورت گرفت و اداره امور شركت را هیأت مدیره منتخب مجمع صاحبان سهام عهده دار گردید .

فهرست شركتهای تابعه پارس الكتریك :

1.شركت كارخانجات لوازم خانگی پارس

2. شركت خدمات پارس

3شركت كارخانجات پارس كالری

4. شركت طراحی و مهندسی ساخت صنعت

5. شركت پارس نیك

6. شركت مهندسی و بازرگانی پارس

7. شركت ساخت و تولید قطعات الكترونیك سیرجان

8. شركت پرسا رایانه

9. شركت عایق پلاستیك

10. شركت كارتن البرز

11.سایر شركتهای سرمایه پذیر

1)            شركت كارخانجات لوازم خانگی پارس (سهامی عام )

 شركت كارخانجات لوازم خانگی پارس به منظور ساخت و تهیه و توزیع و فروش انواع محصولات و لوازم خانگی در تاریخ 6/2/1354 به ثبت رسیده و كارخانه و تأسیسات آن در شهر صنعتی البرز قزوین احداث و به همت مهندسین و كارگران ایرانی در سال 1359 به بهره برداری رسید .

طی دوران فعالیت شركت پس از انقلاب ، تركیب و میزان سرمایه شركت به دفعات تغییر یافت و در سال 1370 به تملك كارخانجات پازس الكتریك در آمد و در سال 1373 از سهامی (خاص) به سهامی (عام) تبدیل و در همان سال نیز در سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته شد .

تولیدات این شركت عبارتند از ماشین لباسشویی ، یخچال و فریزر در ابعاد 12 فوت و ضمناً در ابعاد 8و 12 فوت نیز امكان تولید را دارند . در حال حاضر بدنه داخلی محصولات مذكور از فلزی به پلاستیكی تغییر یافته است . سرمایه شركت هم اكنون 150 میلیارد ریال است كه حدود 61% آن متعلق به پارس الكتریك میباشد .

2)            شركت خدمات پارس (سهامی خاص)

این شركت در سال 1355 با سرمایه شركت كارخانجات پارس الكتریك تأ سیس و 100% سهام آن متعلق به شركت پارس الكتریك می باشد و به منظور پشتیبانی  و انجام خدمات پس از فروش محصولات پارس تأسیس شده است و در جهت ارائه خدمات بیشتر اقدام به گسترش فعالیت خود در زمینه طراحی و نصب سیستم های آنتن مركزی ، پیجینگ ، تجهیزات آموزشی ، كنترل مداربست ، برگزاری كلاسهای آموزش فنی الكترونیك و تعمیر تلویزیون و برگزاری سمینارهای توجیهی در سطح كشور فعالیت داشته و با داشتن ورزیده ترین كادر خدماتی و14 شعبه رسمی و بیش از 191 نمایندگی مجاز در اقصی نقاط كشور اسلامی خدمات خود را ارائه می دهد.

3)            شركت كارخانجات پارس كا لری (سهامی خاص)

این شركت در سال 1357 تأسیس و 99% سهام آن متعلق به شركت پازس الكتریك می باشد كه موضوع اصلی فعالیت شركت در حال حاضر در زمینه تولید انواع محصولات چوبی از قبیل مبلمان اداری و كتابخانه ، میزهای كامپیوتر ، دیوارسازی ، فضاسازی اداری و ایجاد سقفهای كاذب با كیفیت عالی می باشد كه در سال 1379 علاوه برانتقال به محل جدید كارخانه (كیلومتر15 جاده قدیم كرج ) بعنوان اولین شركت ایرانی گواهی 9001 ISO  

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

كارت هوشمند (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:53
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات27
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه:

وصفی كه می توان در مورد كارت هوشمند بكار برد “كلیدی برای دهكده جهانی”‌ است. كارت هوشمند موجب ایجاد تغییرات بس عظیمی در چرخه دریافت و ارسال اطلاعات و روشی برای پرداخت وجوه گشته است. كارت های هوشمند تأثیر ژرفی در فروش و ارائه خدمات نهاده است.

كارت هوشمند همانند یك “كیف پول الكترونیكی” می باشد. این كارت یك كارت اعتباری استانداردی است كه با نشانة پلاستیكی هوشمندی آهار زده شده است در بدنه این نشانه پلاستیكی یك میكروچیپ [1] كار گذاشته شده است كه عامل هوشمندی این نوع كارتها می باشد. این میكروچیپ نه تنها موجب ایجاد ظرفیت حافظه می شود، بلكه قابلیت محاسبه ای نیز دارد پس بنابراین میكروچیپ قابلیت پردازش اطلاعات را دارد. میكروچیپ دارای رابطه های طلائی می باشند كه به وسایل دیگر نیز این قابلیت را می دهد كه با آن رابطه برقرار نمایند. این میكروچیپ انواع اطلاعات را در خود حفظ می كند، از ارزش پولی ذخیره شده كه برای فروش و ماشینهای فروش استفاده می شوند گرفته تا اطلاعات امنیتی و استعمال برای عملكردهای پیشرفته از قبیل ثبت پزشكی و بهداشتی. اطلاعات و عملكردهای جدید بسته به نوع قابلیت های چیپ به آن اضافه می شوند. برخلاف كارتهای قدیمی كه تنها دارای یك نوار مغناطیسی بودند می توان چند صد بار اطلاعات وارد كرد و طوری برنامه ریزی نمود كه تنها اطلاعات مربوطه را نمایان سازند. به عنوان مثال، می توان گفت این كارت در معامله ای در یك فروشگاه می تواند نشان دهد كه پول كافی در حساب مشتری وجود دارد، بدون اینكه مبلغ پول را نمایان سازد. تلاقی كارت پلاستیكی قدیمی و یك پردازشگر كوچك، موجب شده تا اطلاعات ذخیره گردند، قابلیت دسترسی و پردازش بصورت آنلاین یا آفلاین [2] (با استفاده اینترنت یا بدون استفاده از آن) باشند. نامتشابه به كارتهای پلاستیكی معمولی كه توسط دستگاه پردازشگر خوانده نمی شوند، قدرت پردازش این كارتها به آنها قابلیت چند كاره بودن را در هنگام پرداخت وجه می دهد، برای استفاده از طریق موبایل، تلویزیونها و ویدئوی شما و اتصال به كامپیوتری از طریق تلفن، ماهواره یا اینترنت در هر زمان و هر كجا در جهان.

تاریخچه:

اصلیت تاریخی این تكنولوژی در قرن هفدهم در زمانی است كه مخترعین آلمانی،‌ ژاپنی و فرانسوی حق ثبت اختراع خود را ارائه دادند. در حالیكه مخترعین در ایالات متحده، ژاپن، استرالیا، جایی كه حق ثبت صادر می كردند، فرانسویها با ارائه تكنولوژی، پول خوبی به جیب زدند. آنها این كار را در دهه 1970 انجام دادند كه زمان سرمایه گذاری اصلی ملی در مدرنه سازی زیربنای اقتصادی تكنولوژی ملتشان بود.

بنابراین عوامل زیادی در خصوص تكنولوژی كارت هوشمند فعالیت نمودند. این پروژه تا اواسط قرن هجدهم در سطح تحقیق و توسعه بود. از آن پس، این صنعت به سرعت رشد پیدا كرد تا جائیكه از سال 1998 ، بیش از 000/000/000/1 كارت در سال ارسال می گردد. ازدحام جهانی جاری كارتهای هوشمند طوری تنظیم شده است كه از 7/1 بیلیون به 4 بیلیون یا بیشتر ظرف 3 تا 4 سال آینده برسد.

ساختار:

منطقه ذخیره حافظه ی


1- Micro chip

1- online / offline

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

گزارش كارآموزی (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 7 بهمن 1396
3:53
جمشید راد
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات54
حجم فایل127 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

                                     تاریخچه شركت هپكو و روند  تكاملی آن

شركت هپكو در 1354 شمسی با هدف تولید ماشین آلات راهسازی،با سرمایه گذاری بخش خصوصی و سازمان گسترش و نوسازی صنایع و همكاری شركتهای اینترناش،پوكلین،ساكایی،دانیا پاكولوكومو در زمینه مونتاژ محصولات در زمینی به وسعت 90 هكتار در شهر صنعتی اراك شروع به فعالیت نمود .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با توجه به سیاستهای دولت جمهوری اسلامی در زمینه خودكفایی نیاز به توسعه و تعمیق فعالیتها در جهت ساخت این شركت توانست در زمینه های فضایی تولید،ماشین ابزار و تعمیق و توسعه ساخت به پیشرفتهای چشمگیری دست یابد.این فعالیتها ابتدا با كپی كاری غلطك آغاز شد و سرانجام در سال 1363 طی یك مناقصه بین المللی قرارداد انتقال تكنولوژی با شركت لیبهر آلمان برای تولید دو نوع بولدزر،دو نوع بیل هیدرولیكی و یك نوع گریدر  و با شركت ولوو سوئد برای تولید دو نوع لودر منعقد گردید.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

كارآموزی مخابرات (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:52
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات13
حجم فایل12 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فصل دوم

مدارات تلفن سکه ای

 

مدار تلفن سکه ای شامل دو قسمت زیر می باشد ؛

الف) مدار مکانیزم ( تشخیص سکه)

مدار مکانیزم از دو آی سی تشکیل شده که یکی نوسان کننده و دیگری به عنوان تقسیم کننده استفاده شده است و خروجی مدار چون به صورت سیگنال میباشد لذاباولت متر قابل اندازه گیری نبوده و فقط به صورت حدودی میتوان تغییرات ولثاژی هوا وسکه را اندازه گرفت ولتاژ( fo ) خروجی سیگنال نباید صفر و یاحدود ولتاژ تغذیه باشد .

توضیح اینکه سیمهای حدفاصل مدار با سنسور باید حتی المکان کوتاه باشد .

 

ب) مدار اصلی :

قلب مدار اصلی از یک آی سی میکروکنترل و باشماره AI89C52 تشکیل شده است و اطلاعات نتظیم سیستم اعم ار سکه خوانی و رایگان و یازمانبندی برروی                              آی سیE2PROM) حافظه به شماره UM91210C ضبط و نگهداری میشود . دراین سیستم مدار شماره گیری بروی برد اصلی بوده وفقط توسط یک سیم فلت ازکی برد به مدار اصلی وصل و آی سی شماره A,Bدرمدار کار شماره گیری تن و پالس ارانجام میدهد این سیستم قابلیت استفاده از کی برد تلفن کارتی و همگانی سکه ای را نیز دارد.

مدار اصلی شامل قسمتهای ذیل میباشد که درنقشه و مارکاژ فیبر به صورت بلوک بندی مشخص شده است .

 

1- ورودی خط:

که شامل چهار عدد دیود بوده که کار تصحیح جابجایی خط A,B را انجام میدهد .

2- مدار تغذیه :

این قسمت از مدار کار تامین ولتاژ وجریان مورد نیاز کل مدار تلفن را به عهده دارد وولتاژ مذکور را درخازن C4,C4 ذخیره مینماید .

3- مدار مکالمه :

مدار مکالمه همانند مدار مکالمه تلفن شهری قدیم میباشد و از بویین مکالمه ودوعدد خازن و یک مقاومت ودوعدد دیود معکوس به عنوان دیاک تشکیل شده است .

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

فیبرنوری چیست (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 7 بهمن 1396
3:52
جمشید راد
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات13
حجم فایل90 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

  فیبرنوری چیست ؟

فیبرهای نوری رشته های بلند و نازکی از شیشه بسیار خالصند که ضخامتی در حدود قطر موی انسان دارند . آنها در بسته هایی بنام کابلهای نوری کنار هم قرار داده می شوند و برای انتقال سیگنالهای نوری در فواصل دور مورد استفاده قرار می گیرند .

 

 

                                            یک رشته فیبر نوری

 

 اگر با دقت به یک رشته فیبر نوری نگاه کنید می بینید که از قسمتهای زیر ساخته شده است : هسته : هسته بخش مرکزی فیبر است که از شیشه ساخته شده و نور در این قسمت سیر می کند .

لایه روکش : واسطه شفافی که هسته مرکزی فیبر نوری را احاطه می کند و باعث انعکاس نور به داخل هسته می شود .

روکش محافظ : روکشی پلاستیکی که فیبر نوری را در برابر رطوبت و آسیب دیدن محافظت می کند .

 

 

 

قسمتهای مختلف فیبر نوری

  صدها و هزاران عدد از این رشته های فیبرنوری به صورت بسته ای در کنار هم قرار داده میشوند که به آن کابل نوری گویند . این دسته از رشته های فیبر نوری با یک پوشش خارجی موسوم به ژاکت یا غلاف محافظت می شوند .

  فیبرهای نوری دو نوعند :

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

فوتودیودهای آوالانژ (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:52
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات22
حجم فایل15 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فوتودیودهای آوالانژ (APDS)

APDS سیگنال را در طی فرایند آشكارسازی تقویت می كنند . آنها از یك اصل مشابه با لوله های «فوتومولتی پلایر» بكار رفته در آشكارسازی تشعشع هسته ای استفاده می كنند . در لوله فوتومولتی پلایر :

1-یك فوتون واحد كه بر روی دستگاه عمل می كند یك الكترون واحد منتشر می نماید .

2-این الكترون از طریق یك میدان الكتریكی شتاب داده می شود تا اینكه به یك ماده هدف برخورد نماید .

3-این برخورد با هدف باعث «فیلتراسیون ضربه ای» می شود كه الكترون‌های متعددی را منتشر می نماید .

4-این الكترون ها از طریق میدان شتاب می گیرند و به هدف دیگر می‌خورند .

5-این امر الكترون بیشتری منتشر می كند و فرایند تكرار می شود تا اینكه الكترون ها به یك عنصر جمع آوری كننده برخورد می كند . لذا ، طی مراحل گوناگون ، یك فوتون به یك جریان از الكترون ها منجر می شود .

APD ها با لوله های فوتومولتی پلایر فرق دارند . لوله‌های‌فوتومولتی‌‌ پلایر‌

لوله های خلاء با هدف هایی قرار گرفته در طول لوله می باشند . APD‌ها از همان اصول استفاده می كنند اما تكثیر در داخل خود ماده نیمه هادی صورت می گیرد . این فرایند در APD ها منجر به یك تقویت داخلی بین 7 تا 100 برابر می شود . هر دو الكترون و سوراخ ها (حفره ها) اكنون می توانند به فرایند تقویت كمك نمایند . با این حال ، یك مسئله كوچك وجود دارد . با نگاه به   آشكار می شود كه وقتی یك الكترون یك اتم را یونیزه می‌كند یك الكترون اضافی و حفره اضافی تولید می شود . الكترون به طرف چپ عكس حركت می كند و حفره به سمت راست می رود . اگر حفره در اتم یونیزه شود یك الكترون (و یك حفره) آزاد می كند و الكترون به چپ حركت می كند و دوباره شروع می نماید !‌

اگر سوراخ ها و حفره ها دارای فرصت برابر برای یونیزاسیون باشند می‌توانیم یك بهمن كنترل نشده بدست آوریم كه هرگز متوقف نمی شود ! بنابراین وسایل طوری ساخته می شوند كه یكی از حاملان بار دارای یك استعداد و آمادگی بیشتری برای یونیزاسیون نسبت به دیگری باشند .

نتیجه فرایند فوق آن است كه یك فوتون وارد شونده منفرد بتواند منجر به تولید بین 10 تا 100 و یا چندین جفت حفره - الكترون شود . موارد مهم درباره دستگاه فوق الذكر آن است كه ناحیه تكثیر خیلی كوچك است و جذب داخل لایه n بجای نزدیك به اتصال رخ دهد . یعنی ، جذب و تكثیر در نواحی جداگانه ای صورت می گیرند . شكل 103 را ملاحظه كنید 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

عیب یابی الكتریكی (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:52
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات28
حجم فایل10 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

عیب یابی الكتریكی:

یك كامپیوتر لپ تاب با برنامه نویسی pic ، ارتباطات وبرنامه های عملیاتی از ضروریات تجهیزات مدرن امروزی است ،مهندسان ، مدیران تولیدی، سرپرستان تعمیراتی ،تعمیركاران فنی، تكنسین های برق ،تكنسین های كارافزار، دستگاههای تعمیراتی، همگی نیازمند به داشتن pic دانش كامپیوتری، آموزش و مهارت در عیب یابی مسائل كامپیوتری می باشد.

آموزش PIC عموما دارای تاثیر ژرفی نخواهد داشت تا زمانی كه شخص مورد آموزش به درجه ای حقیی از مهارت درچندین زمینه رسیده باشد،دانش و مهارت در برق، عیب یابی و كاربری كامپیوتر(مدیریت كامپیوتر) پیش نیازمندهای ضروری برای همسان سازی موثر در آموزش PIC پایه است. نویسنده در یافته است كه دوره طولانی له یادسپاری وارد مطالعهشده از یك دوره حرفه ای كه در یك كالج دو ساله محلی( فوق دیپلم)گذرانده می شود، پرهزینه تر از یك دوره سریع و فشرده در یك كارخانه است.

دوره ایجاد شده توسط كارخانه ها ضرورتا همان مواردی كه در یك كالج دو ساله باشد را پوشش می دهد. تفاوتهای عمده د رمیزان ساعات تدریس و زمان كارگاه می باشد. دوره JC چهار ساعت كلاس هر هفته ای برای 15 هفته بود. سرساعت زمان كارگاه برای انجام كارهای عملی عینی بر روی مسائل ومواردی كه در ساعات اول مبهم به نظر می رسید بود زمانی اضافی در منزل بر روی مطالعه كارهای عملی وبرنامه ای نوشتاری سپری می شود همچننی JC شبانه زمان فوق العاده كارگاه برای PIC ها وكامپیوترها باز می بود.

بر خلاف آن دوره درون كارخانه ای 5تا8 ساعت در روز می باشد، فعالیت های كلاسی بسیار سریع و فشرده به منظور پوشش دادن مقادیری از موارد در برگرفته شده می باشد. مربی بسیار با معلومات و با تجربه بوده د رحین اینكه سعی داشتیم برنامه ها را به منظور بررسی چگونگی عملكرد آنها بر تجهیزات در میز كار آموزش قرار دهیم. مربی نیز مواد درسی دوره را پوشش می داد. در پایان هر روز ذهن های ما انباشته از اطلاعات بود و در پایان هفته همگی دوره را گذراندیم اما به یادآوری آنچه روز اول یاد گرفته بودیم بسیار سخت بود.

فنون پایه عیب یابی مسائل برای هر نوع موقعیت و حرفه ای به كار گرفته شده است.

شناخت واقعی از مسائل برای حل آنها ضروری می باشد بسیاری از اوقات یك عیب یاب بی تجربه در یك یا چندین علت از بروز مسائل دچار اشتباه خواد شد حل كردن دلایل به طور عمومی فقط مسائل را به تاریخ عقب تری به تعویق می اندازد. تا زمانی كه مسائل ممكن است به ابعاد وسیع رشد یابد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

علم رباتیك (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 7 بهمن 1396
3:52
جمشید راد
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات46
حجم فایل17 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پیشگفتار:

هدف این مقاله بررسی علم رباتیك و آشنایی با دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مكانیكی كنترل شونده به وسیله رایانه می‌باشد چون بعضی ها بدین باورند كه ربات ها حتماً ماشین های سیار انسان نما هستند كه تقریباً قابلیت انجام هر كاری را دارند.

انتظار می رود مطالب این مقاله برای خواننده ای كه آشنایی مقدماتی با ربوتیك و یا اصلاً آشنایی ندارد به سادگی قابل فهم باشد.

به منظور آشنایی خوانده به ربوكاپ نیز مطالبی در این مورد در پایان بیان نموده ایم.

 

چكیده:

رباتیك دانش وابسته به ابزارهای مكانیكی كنتزل شونده به وسیله رایانه می‌باشد. در اینجا ما شما را با انواع ربات ها از قبیل ساده و پیچیده و ربات هایی كه دارای حس‌گر هستند آشنا می كنیم و خواهیم گفت كه ربات ها توسط ریزپردازشگرها و ریزكنترل گرها كنترل می شوند. همچنین ویژگی های یك روبات را مطالعه می كنیم.

حركت در ربات ها مسئله قابل توجهی است و ربات ها را می توان مكرراً برنامه ریزی كرد و چند كاره می باشند و كارآمد و مناسب برای محیط اند. در آخر شما را با تاریخچه Robocup آشنا خواهیم نمود.g

 

مقدمه:

روباتیك:

روباتیك (یا روبوتیك) دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مكانیكی كنترل شونده به وسیله رایانه می‌باشد. برای نمونه ماشین های خودكار روباتیك عموماً در خطوط مونتاژ خودروها مشاهده می گردند.

بر خلاف تصور افسانه ای عمومی از رباتها به عنوان ماشینهای سیار انسان نما كه تقریباً قابلیت انجام هر كاری را دارند، بیشتر دستگاههای روباتیك در مكانهای ثابتی در كارخانه ها بسته شده اند و در فرایند ساخت با كمك كامپیوتر، اعمال قابلیت انعطاف، ولی محدودی را انجام می دهند چنین دستگاهی حداقل شامل یك كامپیوتر برای نظارت بر اعمال و عملكردها و اسباب انجام دهنده عمل مورد نظر، 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

طراحی رگولاتور Buck ،12V به 5v1A (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 7 بهمن 1396
3:52
جمشید راد
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات36
حجم فایل4.482 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

طراحی رگولاتور Buck  ،12V به 5v/1A:

فصل پنجم

در این فصل ابتدا مدار داخلی و پایه های IC[1] بشماره LM3524D را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس با استفاده از همین IC به طراحی یک رگولاتور نوع Buck برای ولتاژ ورودی 12V به خروجی SV با جریان خروجی 1A می پردازیم و در پایان نیز نتایج آزمایش را بیان خواهیم کرد .

 

1-5) تراشه ی LM3524D :

این تراشه یکی از محصولات شرکت national semiconductor است که بیشتر برای کاربردهای سوئیچینگ ساخته شده است این تراشه یک موج PWM را تولید می کند که با توجه به مدارات داخلی این تراشه ، می توانیم فرکانس این موج را تنظیم کنیم .

تراشه ی LM3524D یک ورژن[2] بهبود یافته از خانواده ی LM3524 استاندارد است ، که مشخصات آن به طور قابل ملاحظه ای بهبودیافته و پایه هایی نیز برای سازگاری با سریهای موجود دیگر این خانواده ، در این تراشه تعبیه شده است .

ترکیبات جدید بکار رفته در این تراشه ، باعث کاهش مدارهای اضافی خارجی نسبت به سری های قبلی شده است .

این تراشه دارای یک ولتاژ مرجع 5  v با دقت  می باشد . در این تراشه دو ترانزیستور وجود دارد که می توانند جریانی تا حد 200 mA را به مدار خارجی بدهند و با این عمل می توان  را کاهش داد و ولتاژ شکست  را تا حد 60V افزایش داد.

رنج ولتاژ مُد مشترک تقویت کننده خطا می تواند تا حد 5.5V بالا برود که این عمل نیاز به تقسیم کننده مقاومتی از ولتاژ مرجع 5  v را رفع می کند .

در این تراشه ، خط بایاس مدار از پایه shut-down ایزوله شده است و این از تقویت پالس اسیلاتور[3] و فرکانس از توزیع شدن بوسیله ی  shut-down جلوگیری می کند و همچنین در فرکانسهای بالا ( حدود 300KHz )  ماکزیمم Duty Cycle در خروجی تا حد 44% در مقایسه با ماکزیمم 35% ، Duty Cycle دیگر خانواده LM3524 ها ، بهبود یافته است .

در حقیقت LM3524D ، از طریق پایه 3 می تواند بطور خروجی سنکرون شود و همچنین یک مدار لَچ[4]  به تراشه اضافه شده است تا که مقدار پالس در پریود حتی در محیطهای نویزی تغییر نکند و ثابت بماند .

در تراشه ی LM3524D موقع ای که یک حالت shut-down اتفاق می افتد حالت فلیپ – فلاپ[5]   T فقط بعد از کلاک پالس اول که به آن برسد تغییر خواهد کرد و این طرح از دو برابر شدن خروجی در یک لحظه جلوگیری می کند و این عمل کاهش قابل ملاحظه ای در اشباع هسته در طرحهای پوش – پول ایجاد می کند .

اگر مطالب گفته شده فوق را بطور مختصر بیان نماییم ، می توان گفت که LM3524D دارای ویژگیهای زیر می باشد :

  1. بطور کلی قابل استفاده با خانواده LM3524 استاندارد .
  2. دارای رگولاتور ولتاژ درونی 5  V با دقت  با shut-down حرارتی .
  3. جریان خروجی DC تا حد 200mA.
  4. رنج ورودی مُد مشترک پهن برای تقویت کننده خطا .
  5. یک پالس در پریود (جلوگیری از نویز) .
  6. بهبود ماکزیمم Duty Cycle در فرکانسهای بالا .
  7. جلوگیری از Double Pulse .
  8. سنکرون شدن از طریق پایه 3 تراشه .

 

1-1-5) شکل ظاهری و دیاگرام اتصال LM3524D :

همانگونه که در شکل (1-5) نشان داده شده است ، تراشه LM3524D ، مستطیل شکل و دارای 16 پایه جهت اتصال می باشد در زیر عملکرد پایه های این IC را بوطر مختصر بررسی می کنیم :

 

شکل 1-5 : دیاگرام اتصالات LM3S24D

پایه ی شماره 1 : پایه غیر معکوس کننده[6] تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی که به ولتاژ مرجع وصل می شوند ضریبی (کوچکتر از یک) را به این پایه می آورند .

پایه ی شماره 2 : پایه معکوس کننده[7] تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی یک مسیر بند ولتاژ خروجی را ایجاد می کند و البته این شبکه مقاومتی نیز مقدار ولتاژ خروجی را تعیین می کنند .

پایه ی شماره 3 : برای سنکرون کردن این تراشه با تراشه های خانواده LM3524 و دنیای خارج .

پایه های شماره  4 و 5 : این پایه ها وظیفه محدود کردن جریان خروجی را بر عهده دارند تا جریان از حد خاصی تجاوز نکند و بین این دو پایه مثبت و منفی ، ولتاژی حدود 200mV وجود دارد که با استفاده از رابطه ی  می توان با انتخاب مقدار R ، مقدار جریان خروجی ماکزیمم را تعیین کرد .

پایه ی شماره 6  و 7 : این پایه ها وظیفه ی تنظیم فرکانس موج ramp ایجاد شده برای اسیلاتور را برعهده دارند ، که پایه ی 6 به یک مقاومت ( ) و پایه 7 نیز به یک خازن () متصل می شود .

 


[1].Integrated Circuit

[2].Version

[3].Oscillator

[4].Latch

[5].Flip - Flop

[6].Non-Inverting

[7]. Inverting

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به dicfiles است. || طراح قالب bestblog.ir