طراحی رگولاتور Buck ،12V به 5v1A (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 7 بهمن 1396
3:52
جمشید راد
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات36
حجم فایل4.482 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

طراحی رگولاتور Buck  ،12V به 5v/1A:

فصل پنجم

در این فصل ابتدا مدار داخلی و پایه های IC[1] بشماره LM3524D را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس با استفاده از همین IC به طراحی یک رگولاتور نوع Buck برای ولتاژ ورودی 12V به خروجی SV با جریان خروجی 1A می پردازیم و در پایان نیز نتایج آزمایش را بیان خواهیم کرد .

 

1-5) تراشه ی LM3524D :

این تراشه یکی از محصولات شرکت national semiconductor است که بیشتر برای کاربردهای سوئیچینگ ساخته شده است این تراشه یک موج PWM را تولید می کند که با توجه به مدارات داخلی این تراشه ، می توانیم فرکانس این موج را تنظیم کنیم .

تراشه ی LM3524D یک ورژن[2] بهبود یافته از خانواده ی LM3524 استاندارد است ، که مشخصات آن به طور قابل ملاحظه ای بهبودیافته و پایه هایی نیز برای سازگاری با سریهای موجود دیگر این خانواده ، در این تراشه تعبیه شده است .

ترکیبات جدید بکار رفته در این تراشه ، باعث کاهش مدارهای اضافی خارجی نسبت به سری های قبلی شده است .

این تراشه دارای یک ولتاژ مرجع 5  v با دقت  می باشد . در این تراشه دو ترانزیستور وجود دارد که می توانند جریانی تا حد 200 mA را به مدار خارجی بدهند و با این عمل می توان  را کاهش داد و ولتاژ شکست  را تا حد 60V افزایش داد.

رنج ولتاژ مُد مشترک تقویت کننده خطا می تواند تا حد 5.5V بالا برود که این عمل نیاز به تقسیم کننده مقاومتی از ولتاژ مرجع 5  v را رفع می کند .

در این تراشه ، خط بایاس مدار از پایه shut-down ایزوله شده است و این از تقویت پالس اسیلاتور[3] و فرکانس از توزیع شدن بوسیله ی  shut-down جلوگیری می کند و همچنین در فرکانسهای بالا ( حدود 300KHz )  ماکزیمم Duty Cycle در خروجی تا حد 44% در مقایسه با ماکزیمم 35% ، Duty Cycle دیگر خانواده LM3524 ها ، بهبود یافته است .

در حقیقت LM3524D ، از طریق پایه 3 می تواند بطور خروجی سنکرون شود و همچنین یک مدار لَچ[4]  به تراشه اضافه شده است تا که مقدار پالس در پریود حتی در محیطهای نویزی تغییر نکند و ثابت بماند .

در تراشه ی LM3524D موقع ای که یک حالت shut-down اتفاق می افتد حالت فلیپ – فلاپ[5]   T فقط بعد از کلاک پالس اول که به آن برسد تغییر خواهد کرد و این طرح از دو برابر شدن خروجی در یک لحظه جلوگیری می کند و این عمل کاهش قابل ملاحظه ای در اشباع هسته در طرحهای پوش – پول ایجاد می کند .

اگر مطالب گفته شده فوق را بطور مختصر بیان نماییم ، می توان گفت که LM3524D دارای ویژگیهای زیر می باشد :

 1. بطور کلی قابل استفاده با خانواده LM3524 استاندارد .
 2. دارای رگولاتور ولتاژ درونی 5  V با دقت  با shut-down حرارتی .
 3. جریان خروجی DC تا حد 200mA.
 4. رنج ورودی مُد مشترک پهن برای تقویت کننده خطا .
 5. یک پالس در پریود (جلوگیری از نویز) .
 6. بهبود ماکزیمم Duty Cycle در فرکانسهای بالا .
 7. جلوگیری از Double Pulse .
 8. سنکرون شدن از طریق پایه 3 تراشه .

 

1-1-5) شکل ظاهری و دیاگرام اتصال LM3524D :

همانگونه که در شکل (1-5) نشان داده شده است ، تراشه LM3524D ، مستطیل شکل و دارای 16 پایه جهت اتصال می باشد در زیر عملکرد پایه های این IC را بوطر مختصر بررسی می کنیم :

 

شکل 1-5 : دیاگرام اتصالات LM3S24D

پایه ی شماره 1 : پایه غیر معکوس کننده[6] تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی که به ولتاژ مرجع وصل می شوند ضریبی (کوچکتر از یک) را به این پایه می آورند .

پایه ی شماره 2 : پایه معکوس کننده[7] تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی یک مسیر بند ولتاژ خروجی را ایجاد می کند و البته این شبکه مقاومتی نیز مقدار ولتاژ خروجی را تعیین می کنند .

پایه ی شماره 3 : برای سنکرون کردن این تراشه با تراشه های خانواده LM3524 و دنیای خارج .

پایه های شماره  4 و 5 : این پایه ها وظیفه محدود کردن جریان خروجی را بر عهده دارند تا جریان از حد خاصی تجاوز نکند و بین این دو پایه مثبت و منفی ، ولتاژی حدود 200mV وجود دارد که با استفاده از رابطه ی  می توان با انتخاب مقدار R ، مقدار جریان خروجی ماکزیمم را تعیین کرد .

پایه ی شماره 6  و 7 : این پایه ها وظیفه ی تنظیم فرکانس موج ramp ایجاد شده برای اسیلاتور را برعهده دارند ، که پایه ی 6 به یک مقاومت ( ) و پایه 7 نیز به یک خازن () متصل می شود .

 


[1].Integrated Circuit

[2].Version

[3].Oscillator

[4].Latch

[5].Flip - Flop

[6].Non-Inverting

[7]. Inverting

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

طراحی تقویت كننده ترانزیستوری RF (جزوه)

شنبه 7 بهمن 1396
3:51
جمشید راد
دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات70
حجم فایل340 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فصل9                                                                                                                              طراحی تقویت كننده ترانزیستوری RF  

 

طراحی تقویت كننده در RF بطور چشمگیری با روشهای مداری فركانس پایین مرسوم فرق دارد و در نتیجه به بررسی و ملاحظه ویژه ای نیاز دارد . علی الخصوص این واقعیت  كه موجهای ولتاژ و جریان روی عنصر فعال تاثیر می گذارد ، تطبیق مناسبی جهت كاهش  VSWRو جلوگیری از نوسانات (تغییرات ) نامطلوب را ایجاب می نماید . به این دلیل معمولاً اولین قدم برای طراحی این پروسه یك تحلیل پایداری می باشد که به همراه دوایر عدد نویز و بهره جزء اساسی مورد نیاز برای بهبود مدارهای تقویت كننده ای است كه اغلب با مقادیر بهره ، بهره هموار ، توان خروجی ، پهنای باند و شرایط با یاس مواجه می شود .

این فصل براساس مطالب گفته شده در فصلهای 2 و3 توسعه یافته است بطوریكه روابط توان خطوط انتقال خروجی برسی شده است .

بر هر حال بر خلاف مدار پسیو ، فصل 9 به ادوات اكتیو می پردازد بطوریكه به نظر می آید بررسی دقیق بهره و فیدبك دارای اهمیت اصلی باشد .

مواردی از قبیل بهره توان یك طرفه و دو طرفه مدار و نمایش گرافیكی آنها در نمودار اسمیت ، نقطه شروعی برای آنالیز گسترده عملكرد تقویت كننده ترانزیستوری فركانس بالا می باشد .

خواننده باید به انعطاف پذیری نمودار اسمیت توجه كنید . که دایره بهره ثابت ، VSWRو پایداری میتوانند براساس ضرایب انعكاس و امپدانس بحث شده در فصل 3 روی آن قرار بگیرد .

بعلاوه حتی آنالیز یك نویز هم با تبدیل عدد نویز یك تقویت كننده به دوایری كه در نمودار اسمیت نشان داده       می شود؛ قابل برسی است.

بعد از توجه به ابزار اساسی طراحی ، همچنین فصل 9 مدلهای مختلفی از تقویت كننده های توان  و مشخصه های آنها از قبیل بهره هموار ؛ پهنای باند و اعوجاج درونی را به خوبی اختلافات بین تقویت كننده های یك و چند طبقه بررسی می كند .

 

 

 

 1.9  مشخصه های تقویت كننده ها

شاید مهمترین و پیچیده ترین عمل در تئوری مدار آنالوگ ، تقویت یك سیگنال ورودی از میان یك مدار ترانزیستوری یك یا چند طبقه است . یك نمای كلی تقویت كننده یك یا چند طبقه که بین شبكه های تطبیق ورودی و خروجی قرار گرفته شده در شكل 9-1 نشان داده شده است .

 
  

 

 

 

شكل (9-1) سیستم كلی تقویت كننده

شبكه های تطبیق ورودی و خروجی كه در فصل 8 بحث شده اند نیازمند كاهش انعکاسهای نامطلوب بودند و در نتیجه نیاز به بهبود انتشار توان داشتند .

در شكل 9-1 تقویت كننده توسط ماتریس S خودش در یك نقطه با یاس DC ویژه رسم شده است. بر حسب عملكرد ویژه ، لیست زیر از یك سری پارامترهای کلیدی  تقویت كننده تشكیل شده است.

 • بهره و اندازه  بهره (برحسب dB )
 • فركانس كاری و عرض باند (برحسب Hz)
 • توان خروجی (برحسب  dBm)
 • شرایط انعكاس ورودی و خروجی (VSWR)
 • عدد نویز (برحسب dB)

بعلاوه باید اینطور در نظر گرفته شود كه چنین پارامترهایی بعنوان اعوجاج درونی؛ تولید هارمونیك ، فیدبك و اثرات گرمایی می كند كه همه آنها می تواند در عملكرد تقویت كننده تاثیر بگذارد .

برای طراحی پروسه تقویت كننده به صورت سازمان یافته ، ابتدا نیاز به چند تعریف برای روابط مختلف توان داریم . این كار توسط چندین ابزار انالیزی مهم كه نیازمند تعاریفی برای پایداری ، نویز؛ بهره و عملكرد VSWR هستند انجام می گیرد .

وجه مشترك همه چهار مورد بالا این است كه آنها می توانند توسط معادلات دایره بیان شوند و در نمودار اسمیت به نمایش در آیند .

 

 

2ـ9   روابط توان تقویت كننده

9-2-1   منبع RF

چندین تعریف برای بهره توان وجود دارد كه همه آنها برای درك چگونگی عملكرد تقویت كننده RF ، بحرانی هستند بدین دلیل به ما اجازه دهید تا شكل (9-1) را براساس روابط ناشی از توان بررسی كنیم .

با فرض اینكه دو شبكه تطمیق در امپدانس منبع و بار وجود دارد . سیستم به صورت شكل (9-2-a) خلاصه می شود . نقطه شروع برای آنالیز توان ، منبع RF متصل به شبكه تقویت كننده است .

برای قرار داد نشان داده شده در شكل (2ـ9) بحث مطرح شده سیگنال در بخش 5.4.4   را (82.4 و 83.4  را ببنید) باز خوانی می كنیم و برای ولتاژ منبع می نویسیم :

(1ـ9)                          

 
  

 

 

 

        a)  شماتیك مختصر شده یك تقویت كننده یك طبقه              b ) گراف جریان سیگنال

                         شكل (2ـ9) منبع و بار متصل به یك شبكه تقویت كننده یك طبقه

موج توان تابشی در رابطه با  توسط :

 (2ـ9)                                          

داده شده است كه توان تابشی بسوی تقویت كننده است .

توان ورودی واقعی Pin دیده شده در ترمینال ورودی تقویت كننده از امواج توان تابشی و انعكاسی تشكیل شده است ، كه با كمك ضریب انعكاس ورودی  می توانیم  بنویسیم :

(3ـ9)                  

حداكثر انتقال توان از منبع به تقویت كننده زمانی حاصل می گردد كه امپدانس ورودی بصورت مزدوج مختلط تطبیق شده باشند .  یا برحسب ضریب انعكاسی ،  باشد .

تحت شرایط ماكزیمم انتقال توان ما توان قابل دسترسی PA را تعریف می كنیم :

(4ـ9)       

این عبارت وابستگی به  را روشن می سازد . اگر Fin و  از (2ـ9) و (4 ـ 9) دیده می شود كه  

2-2-9   بهره توان انتقالی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

شیوه ارائه مطالب ربات ها‏ (جزوه)

شنبه 7 بهمن 1396
3:51
جمشید راد
دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات36
حجم فایل19 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

شیوه ارائه مطالب

عنوان مقاله: ربات ها

نام و نام خانوادگی: مینو امیری، موژان مبصر

نام درس: شیوه ارائه مطالب

ترم تحصیلی: اول 83

استاد راهنما: استاد صلایانی

تاریخ: پاییز 83

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عنوان

1-   مقدمه

2-   ربوكاپ چیست؟

2-1-مفهوم كلی ربوكاپ

3-   هدف نهایی

3-1- رشد و پیشرفت ربوكاپ

3-2- جنبه علمی و كاربردی ربوكاپ

4-   لسیبون و محل سابتر

4-1- بانیان ربوكاپ 2004

4-2- بودجه

4-3- نحوه پذیرش در مسابقات ربوكاپ

5-   لیگ های ربوكاپ

5-1- لیگ فوتبال

5-2- لیگ شبیه سازی

5-3- لیگ ربات های سایز كوچك

5-4- لیگ ربات های سایز متوسط

5-5- لیگ ربات های چهارپا

5-6- لیگ ربات های شبیه انسان

5-7- ربوكاپ نجات

5-8- ربوكاپ نوجوان

5-8-1- مبارزات ربوكاپ جوان

6-   ربوكاپ به راستی یك مسابقه جهانی است

7-   خلاصه مطلب

8-   نتیجه گیری

9-   منابع و مأخذ

فهرست شكلها و جداول

مقدمه:

براساس پژوهشی كه سازمان ملل متحد آن را انجام داده است تا سال 2007 ربات ها بیش از گذشته همراه و یار ساكنان در خانه ها خواهند شد.

در عرض سه سال میزان كمك و كارآیی ربات ها در خانه ها در كار نظافت، امنیت و سرگرمی هفت برابر بیشتر و قیمت آنها كمتر می شود و در ضمن باهوش تر هم می شوند.

براساس گزارش سالانه سازمان ملل با موضوع (رباتیك در جهان) سوم از 607 هزار ربات خانگی در سال 2003 خریداری شده اند.

بنابراین گزارش تا پایان سال 2007 تعداد ربات هایی كه در خانه ها به كار گرفته می شوند به 4/1 میلیون می رسد. آنها علاوه بر جارو كردن،‌ كارهایی مثل چمن زنی، تمیز كردن استخر و پاك كردن شیشه را نیز انجام خواهند داد.

ربات ها همچنین در بازی و سرگرم كردن به انسان كمك خواهند كرد تا سال 2007 تعداد ربات های سرگرم كننده و تفریحی تقریباً به دو و نیم میلیون عدد می رسد تعداد این ربات ها در حال حاضر 127 هزار عدد است حدود 692 هزار عدد از ربات های ساخت یكی از شركت های تولید كننده ربات از زمان تولیدشان در سال 1999 توانسته اند برای خودشان خانه ای پیدا كند.

در كنار بازی فوتبال و جنبه تفریحی ربات ها روز به روز كارهای سخت تر و خاص تری را در منزل به عهده می گیرند افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

این وظیفه عبارتند از پژوهش های علمی و پزشكی، كارهای دفاعی و كمك به بقای بشر مثل خنثی سازی زمین.

پژوهشگران در سراسر جهان تلاش می كنند تا ربات هایی چندكاره بسازند و بسیاری از آنها هم می كوشند تا سن آنها را با استفاده از هوش مصنوعی باهوش تر خودكارتر كنند.

- روبوكاپ چیست؟                            What is Robocup?

روبوكاپ یك پژوهش بین المللی و ابداع و نوآوری علمی و تحصیلی می باشد و هدف آن ترویج و پروش هوش مصنوعی است از طریق آن علم روبات شناسی را بوسیلة فراهم آوردن یك مسئله بهتر و متعارف می تواند مورد تحقیق و بررسی قرار داد.

اندیشه كلی بازی فوتبال توسط روبات ها اولین بار در سال 93 شكل گرفت بعد از دو سال مطالعه عملی در آگوست 95 یك بیانیه در معرفی اولین همایش بین المللی در بازی های فوتبال صادر شد. در جولای 97 اولین كنفرانس بازی های رسمی در بندر ماگویا ژاپن برگزار گردید و در پاریس، 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

شهر الكترونیك (جزوه)

شنبه 7 بهمن 1396
3:51
جمشید راد
دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات45
حجم فایل16 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

شهر الكترونیك

اثر دكتر علی اكبر جلالی


مقدمه

پس از مطرح شدن مبحث جامعه اطلاعاتی در جهان وتصویب اصول وطرح اجرائی آن در ژنووتونس بحث شهرهای الكترونیك ودولت الكترونیك بسیار جدی تر شده است. جامعه جهانی با شعار جامعه اطلاعاتی به دنبال تبیین شهرهای الكترونیكی است. در واقع شهر الكترونیكی عبارت است از دسترسی الكترونیكی شهروندان به خدمات سازمانهای شهری به صورت شبانه روزی وهفت روز هفته به شیوه ای قابل اطمینان امن ومحرمانه در این مقاله در قالب چهار بخش به این مسئله می پردازیم:

1)مزایای ومفاهیم شهر الكترونیك

2)مدل شهر الكترونیك

3)شهر الكترونیك درایران

4)دموكراسی الكترونیك

الف- مزایای شهرالكترونیك: این شهرها تفاوت عمده ای با شهرهای سنتی دارند. در این شهرها بسیاری معضلات ومشكلات شهرهای سنتی مانند آلودگی هوا،ترافیك، انتظار در صفوف اماكن خدمات رسانی عمومی،هزینه های زیاد نگهداری وتوسعه سیستم حمل ونقل و بزرگراههای شهری وجود ندارد. شهر الكترونیك از دید یك كاربر سایت است كه از آن دسترسی به تمام خدمات شهری ممكن است.

این وب سایت درگاه نامیده میشود.

زمان هایی كه با استفاده از امكانات شهرهای الكترونیك برای شهروندان ذخیره می شود را میتون با مطالعه، استراحت، رسیدن به خانواده، تفریح وامور فرهنگی ومذهبی یا هر كار دلخواه دیگری صرف كرد.

در شهرهای الكترونیك انجام كلیه فعالیت های بانكی اداری،تجاری، تفریحی، اطلاعات، علمی، آموزشی ،سیاسی، مسافرتی، درمانی، كاریابی ازطریق اینترنت انجام می شود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

شهباز (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:51
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات39
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

گزارش

موقعیت قانونی و اهداف WIMAX FORUM:

WIMAX FORUM یك شركت غیرانتفاعی صنعت مدار می باشدكه برای كمك به تسریع و اعتبار سنجی قابلیت عمل بینا بینی محصولات بی سیم نوار پهن منطبق با استانداردهای ETSI Hipe MAN و IEEE802-16، ایجاد شده است. هدف این شركت این است كه راه اندازهای جهانی راه حل های دستیابی بی سیم نوار پهن (BWA) قابل اجرا مبتنی بر استانداردها را تسریع  بخشد. و بازار را برای این راه حل ها، گسترش دهد. تاریخچه محاسباتی نشان داده است كه ابتكار و نوآوری سیار یریع روی می دهد زمانی كه یك ساختار صنعتی مبتنی بر استانداردها وجود داشته باشد با مشتریانی كه از ذینفع های اولیه بشمار می آیند. كاهش ها را هزینه های تجهیزات و روشهای محكم و پایدار برای طراحی شبكه نیز تا حد زیادی این مدل تجاری رابرای خدمات رسان ها ارتقاء بخشیده اند.

تجهیزات گواهی شدهWIMAX FORUM  برای طیف وسیعی از سناریوهای به كار اندازی دسترسی بی سیم نوار پهن طراحی می شود و برای این راه حل‏ها قابل پیكره بندی می باشد.

این سناریوها عبارتند از احتمالات برای طیف طولانی تر (تا50k) در چگالی پایین، شرایط بیرونی خط دید(los) برای راه اندازی های غیر los طیف كوتاهتر در محیط های شهری پرجمعیت و شلوغ.

این دستگاهها می توانند ثابت باشند، قابل حمل یا بوبایل باشند یا تركیبی از ایندو در این طیف از شرایط، ویژگی مشترك، قابلیت ارائه انتقال پذیری نوار پهن است به كاربران خانگی و تجاری. تقاضای قابل ملاحظه ای برای دسترسی نوار پهن بی سیم قابل انعطاف سریع راه انداز وجود دارد. به این دلیل،802-16 از ابتدا برای حمایت از سطوح خدمات چندگانه طراحی شد. مثلاً خدمات سطح E1 یا T1 ضمانت شده برای شركتهای تجاری و خدمات بهترین سرعت DS برای مصرف كنندگان خانگی Quality of service" " نیز در این استاندارد طراحی شده است برای ارائه خدماتی كه نیازمند زمان ركود كمی هستندمثل خدمات صدا و ویدئو.

با انعطاف پذیری كه سیستم های دسترسی نوار پهن بی سیم ارائه می دهد، یك سرویس دهنده می تواند امتباز قابلیت هدایت و انتقال سرعت بالای «طبق تقاضا» را برای رویدادهایی چون نمایشگاه تجاری با صدها یا حتی هزاران كاربر هات اسپات 802-11 فراهم آورد- این هات اسپات های wifi از راه حل‏های 802-16  به عنوان back haul خودش به شبكه اصلی استفاده خواهد كرد. چنین قابلیت انتقال «طبق تقاضا»همچنین می تواند برای شركتهایی نافع باشد كه نیاز های انتقال پذیری نوار پهن دارند.

مهمترین نكته این است كه تاثیر- این تكنولوژی – با فرض شرایط قانونی مطلوب در كشورهای در حال توسعه كه خدمات رسان ها زیر ساخت سیم دار را به كار نینداخته اند یا جایی كه سیم بندی كیفیت كافی برای حمایت از یك جمعیت با سواد در كامپیوتر روز افزون وجود ندارد، خیلی مهم خواهد بود. بخصوص برای نواحی با چگالی جمعیت پایین و راه اندازی های مربوطه، دسترسی نوار پهن بدون سیم ممكن است بسیار آسان و سریع تر و ارزان تر باشدنسبت به زیر ساخت سیم دار جدید.

اهمیت هماهنگ سازی جهانی:

یكی از موانع اصلی كه برای تسریع در دسترسی بی سیم نوار پهن در سراسر دنیا باید به آن فائق شد، هزینه می باشد. گرچه هزینه كل این راه‏اندازی شامل هزاران فاكتور می باشد(جوازها، فضای برج یا سقف اطاق، مخارج back haul)، هزینه تجهیزات واقعی یك مؤلفه مهمی استو كانون توجه خدمات رسان ها و سازندگان دخیل درWIMAX FORUM، می باشد. هماهنگ‏‏سازی جهانی یا تخصیص یكنواخت طیف در سراسر دنیا، برای پایین آوردن هزینه های تجهیزات بسیار ضروری و حیاتی است چون رادیوها، مولفه هزینه ای مهمی در گسترش سیمهای WIMAX FORUM Certified به شمار می روند. برای بالا بردن عملكرد  رادیویی و به حداقل رساندن هزینه ها، رادیوها را باید برای هریك از نوارهای طیف اصلی كه مناسب برای راه اندازی های Wimax شناخته شده اند، بهینه سازی كرد.

هرچه رادیوهای كمتری برای در خدمت بازار جهانی BWA مورد نیاز باشد، صرفه جویی های مقیاسی كه می توان در تولید بدست آورد بیشتر است و به كاهش هزینه تجهیزات خواهد انجامید. Wimax، همچنین مطرح می دارد كه دولتها در تخصیص دهی طیف، برای این تكنولوژی خنثی عمل می كنند.

نوارهای طیف باید به طریقی اختصاص یابند كه به دارندگان جواز و مجوز امكان دهد مناسبترین خدمات و تكنولوژی ها را برای بازار خودشان بكار برند تا مادامی كه این راه حل ها برای حمایت از سازش پذیری دستگاه ها و رفتار در یك حالت پایدار و ایمن كه الزامات قانونی دست جویند. با سرعت روز افزون پیشرفت تكنولوژی، روشهایی كه مشخص می كند كدام تكنولوژی ممكن است یك تخصیص خطر خاص بكار روند، سریعاً منسوخ و متروك می‏شوند Wmax، 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

شبكه های بیسیم (جزوه)

شنبه 7 بهمن 1396
3:51
جمشید راد
دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات71
حجم فایل366 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

                                                                                                                    صفحه

مقدمه:                                                                                                                4

فصل اول: آشنایی کلی با مکان کار آموزی                                                          4       

فصل دوم: ارزیابی بخش های مرتبط با رشته کارآموزی                                       5

(1-1 ) شبکه‌های بی‌سیم، کاربردها، مزایا و ابعاد                                                6

(1-2 ) منشأ ضعف امنیتی در شبکه‌های بی‌سیم و خطرات معمول                      7

(2-1 ) بخش دوم : شبکه‌های محلی بی‌سیم                                                       9

 (2-2 ) معماری‌ شبکه‌های محلی‌ بی‌سیم                                                           11

(3-1 ) عناصر فعال شبکه‌های محلی بی‌سیم :                                                   14

(4-1 ) بخش چهارم : امنیت در شبکه‌های محلی بر اساس استاندارد 802.11            17

(4-2 )  قابلیت‌ها و ابعاد امنیتی استاندارد 802.11                                            18

(5-1 ) Authentication                                                                                          20

(5-2 ) Authentication  بدون رمزنگاری :                                                     21

(5-3 ) Authentication با رمزنگاری RC4                         22

(6-1 ) Privacy                                                                         24

(6-2 ) Integrity                                                                                    26

(7-1 ) استفاده از کلیدهای ثابت WEP                                                          28

(7-2 ) Initialization Vector (IV)                                          29

(7-3 ) ضعف در الگوریتم :                       29

(7-4 ) استفاده از CRC رمز نشده :              30

(8-1 )حملات غیرفعال                                                 32

مسأله شماره ۱: دسترسی آسان                                                                       36

راه حل شماره ۱: تقویت کنترل دسترسی قوی            37

مسأله شماره ۲: نقاط دسترسی نامطلوب                39

راه حل شماره۲ : رسیدگی های منظم به سایت           40

فواید تکنولوژی Wireless                                    46

 استانداردb 802.11                             47

اثرات فاصله                                   48

پل بین شبكه‌ای                                 49

پدیده چند مسیری                               50

استاندارد a 802.11                             51

افزایش پهنای باند                                  53

طیف فركانسی تمیزتر                                 55

كانال‌های غیرپوشا                                   55

همكاری Wi-Fi                                                                          56

استاندارد بعدی IEEE 802.11g                                          56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  مقدمه

    از آن‌جا که شبکه‌های بی سیم، در دنیای کنونی هرچه بیشتر در حال گسترش هستند، و با توجه به ماهیت این دسته از شبکه‌ها، که بر اساس سیگنال‌های رادیویی‌اند، مهم‌ترین نکته در راه استفاده از این تکنولوژی، آگاهی از نقاط قوت و ضعف آن‌ست. نظر به لزوم آگاهی از خطرات استفاده از این شبکه‌ها، با وجود امکانات نهفته در آن‌ها که به‌مدد پیکربندی صحیح می‌توان به‌سطح قابل قبولی از بعد امنیتی دست یافت، بنا داریم در این سری از مقالات با عنوان «امنیت در شبکه های بی سیم» ضمن معرفی این شبکه‌ها با تأکید بر ابعاد امنیتی آن‌ها، به روش‌های پیکربندی صحیح که احتمال رخ‌داد حملات را کاهش می‌دهند می پردازیم.

 

 

 فصل اول: آشنایی کلی با مکان کار آموزی

مکانی که من در آن کارآموزی خودرا گذراندم نمایندگی بیمه البرز ( فدایی 3959) واقع در خیابان ایرانشهر نرسیده  به طالقانی  میباشد که در این محل  کلیه کارهای بیمه ای و صدور  بیمه نامه  های  مختلف می باشد  که دارای  چندین  بخش میباشد  بیمه های ثالث و بدنه اتومبیل – بیمه های حوادث  ( شامل آتش سوزی  - سیل – زلزله ) بیمه های  عمر و تشکیل  سرمایه  و بیمه های  بار بری  و یک بخش بیمه های مختلف که چهار بخش بالا  هر کدام یک سیستم خصوصی  و افرادی جهت کارهای مربوطه داشتند  که هر فرد وظیفه ای  در مورد صدور بیمه نامه ها و گرفتن  امضاء از مدیر عامل  است ء  کارهای انجام شده  در طول ماه همگی  در یک  بانک اطلاعاتی  ثبت و ضبط می شد  و در آخر ماه به صورت وصل شدن با اینترنت به شبکه  اصلی  بیمه البرز گزارشات  مربوطه به بیمه  تحویل داده می شد .

برای صدور بیمه  ابتدا بک فرم دستی پر می شود و پس از تکمیل فرم به سیستم بیمه البرز که با نام سپند 2 است و برنامه ای نوشته شده با زبان Fox pro 2.6 می باشد وسیستم عامل آن Dos  است  . که پس از وارد کردن فرمان هایی این سیستم بالا می آید .

این برنامه دارای بخش های مختلفی از انواع بیمه ها می باشد و نوع بیمه در خواستی را باز کرده وفرم های مربوطه را وارد کرده و سپس برای تأیید و صدور Enter   می کنیم .  

                     فصل دوم: ارزیابی بخش های مرتبط با رشته کارآموزی

آشنایی با بخش  های مربوط به رشته کار آموزی :

با توجه به اینکه  رشته بنده نرم افزار کامپیوتر  می باشد  بخش های مربوط به من  در مکان کار آموزی با توجه به رشنه ام سیستم های  کامپیوتری آنها بوده است .

در این مدت من  من دو عدد از سیستم  ها را که با مشکل  مواجه شده بودند مشکل آنها را بر طرف نموده و برای این نمایندگی  وبلاگی  را  راه اندازی  کردم که با توجه به اینکه  از این وبلاک خوششان  آمد قرارداد طراحی سایت  با آنها  را بستم و در حال انجام آن هستم.

از کارهای دیگر شبکه کردن این سیستم  ها به صورت Wireless  به علت بکار نبردن سیستم و شلوغی در محیط بود .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سیستم نگهداری و تعمیرات دستگاههای ارتباطی و (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:50
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات41
حجم فایل17 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سیستم نگهداری و تعمیرات دستگاههای ارتباطی و

ناوبری كشتی

 

موضوع نگهداری و تعمیرات از معدود علوم كاربردی است كه شاید در طول تاریخ حیات انسان جران داشته است و با بهره گیری از دانشهای پایه ای مانند : ریاضی ، فیزیكی و علوم كاربردی ، مهندسی و مدیریت به موازات سایر علوم تجربی شكل آكادمیك به خود گرفته و پیشرفت كرده است .

ضرورت طراحی و استقرار سیستم های نگهداری و تعمیرات در كارخانجات یكی از مسائل حیاتی امروز صنایع مملكت ماست و این امر در امور خدماتی نیز صدق می كند از جمله بخش حمل و نقل كه از مهمترین امور خدماتی در هر كشور می باشد .

نگهداری و تعمیرات در صورت اجرا شدن در مركز تولیدی و خدماتی موجب كاهش هزینه و بالا رفتن كیفیت كار و در نهایت بالا رفتن بهره وری خواهد شد .

با پیچیده تر شدن امكانات در زندگی بشر روشهای استفاده و نگهداری و تعمیرات این امكانات پیچیده تر می شدند و برای این امر نیاز به دانش و تجربه خواهد بود .

باید سعی شود تا جایی كه ممكن است عمر تجهیزات را اضافه كرد و در طول شبانه روز بیشترین كارایی را از آنها گرفت كه این امر با داشتن یك

سیستم مناسب نگداری و تعمیرات با صنعت موردنظر امكانپذیر می باشد .

با داشتن یك سیستم نگهداری و تعمیرات كارآ می تواند قیمت تمام شده محصولات یا خدمات را كاهش داد .

در جهان امروز با قیمت كمتر و كیفیت بالاتر می توان رقابت كرد و در عرصه رقابت ماند . بامقدمه بالا ما به اهمیت كار نگهداری و تعمیرات پی بردیم حال می خواهیم اهمیت آن را در حمل و نقل دریایی و در زمینه تخصصی دستگاه های ارتباطی و اوبری كشتی ها بررسی كنیم .

در یك كشتی حداقل 50 نفر انسان وجود دارد 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سوالات مدارات (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 7 بهمن 1396
3:50
جمشید راد
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات41
حجم فایل882 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

)با استفاده از تحلیل گره ای  مدار شكل 4-45 را بیابید.

 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2)با استفاده از تحلیل گره ای  مدار شكل 4-36 را بیابید.

 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

3)معادل تونن حوزة فركانس شبكه شكل 10-73 را بیابید نتیجه را به صورت  سری با  نشان دهید.

 

 

 

 

 

 

 

یا

 

4)ادمیتانس ورودی مدار شكل 74-10 را یافته آنرا به صورت تركیب موازی یك مقاومت R و یك القاء كنایی L نشان دهید. مقادیر R و L را به ازای فركانس  به دست آورید.

 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                           با

5)معادل نورتن شبكة 10-76 را با فرض  بیابید معادل نورتن را به صورت منبع جریان  موازی با مقاومت  و القا كنایی  با ظرفیت  نشان دهید.

 
  

 

 

 

 

 

 

 

  (I)

 

 

 

 

 

 

 

6)توانی كه  در مقاومت  مدار شكل 10-69 مصرف می شود چقدر است؟

 

 

 

 

 

 
  

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سنسورهایی از نوع ذرات بولوژیكی (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:50
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات27
حجم فایل12 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سنسورهایی از نوع ذرات بیولوژیک

در سالهای اخیر كاربردهای زیست‌ فناوری و پزشكی فناوری میكرو ونانو (كه معمولا از آن به عنوان سیستم‌های میكروی الكتریكی مكانیكی پزشكی یا زیست‌ فناوری‎(BioMEM) 1‏ نام برده می‌شود) به‌صورت فزاینده‌ای رایج شده است و كاربردهای وسیعی همچون تشخیص و درمان بیماری و مهندسی بافت پیدا كرده است. در حین این كه تحقیقات و گسترش فعالیت در این زمینه هم چنان به قوت خود باقی است، بعضی از این كاربردها تجاری هم می‌شود. در این مقاله پیشرفت‌های اخیر در این زمینه را مرور كرده و خلاصه‌ای از جدیدترین مطالب در حوزه ‏BioMEM ‎‏ را با تمركز روی تشخیص و حسگرها ارائه می‌شود.‏

بیوسنسور‌ها
در كاربردهای بسیاری در پزشكی، تحلیل محیطی و صنایع شیمیائی نیاز به روشهایی جهت حس كردن مولكولهای زیستی كوچك وجود دارد. حس‌های بویایی و چشایی ما دقیقا همین كار را انجام می‌دهد و سیستم ایمنی بدن میلیونها نوع مولكول مختلف را شناسائی می‌كند. شناسائی مولكولهای كوچك تخصص بیومولكولها است، لذا اینها شیوه جدید و جذابی برای ساخت سنسورهای خاص را پیش رو قرار می‌دهد. دو مولفه اساسی در این راستا وجود دارد. المان شناساگر و روش‌هایی برای فراخوانی زمانی كه المان شناساگر هدف خودش را پیدا می‌كند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سنسورهای دما و ترانزیستورهای حرارتی (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 7 بهمن 1396
3:50
جمشید راد
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات63
حجم فایل1.368 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سنسورهای دما  و ترانسیدیو سرهای حرارتی

 

4-1 گرما ودما

كمیت فیزیكی كه ما آن را گرما می نامیم یكی از اشكال مختلف انرژی است و مقدار گرما معمولا برحسب واحد ژول سنجیده میشود.مقدار گرمایی كه در یك شی موجوداست قابل اندازه گیری نمی باشد اما می توان تغییرات گرمای موجود در یك شی كه بر اثر تغییر دما و یا تغییر در حالت فیزیكی (جامد به مایع، مایع به گازف یك شكل كریستالی به شكل كریستالی دیگر) ایجاد میشود اندازه گیری كرد.

بنابراین از این جنبه دما میزان گرما برای ماده است تاوقتی كه حالت فیزیكی آن بدون تغییر باقی بماند.

ارتباط بین دما و انرژی گرمایی بسیار شبیه به ارتباط بین سطح ولتاژ وانرژی الكتریكی است.

سنسورهای دمای رایج تماما وابسته به تغییراتی هستند كه همراه با تغییرات دمای ماده به وجود می آید. ترانسیدیوسرهای انرژی الكتریكی به انرژی گرمای جریان عبوری از یك هادی استفاده می كنند اما ترانسدیوسرهای گرمایی به انرژی الكتریكی به طور مستقیم این تبدیل را انجام نمی دهند ومطابق با قوانین ترمودینامیك نیازمند تغییرات دمایی برای عمل كردن هستند بدین گونه كه در دمای بالاتر گرما می گیرد و در دمای پایین تر این مقدار گرما را تخلیه می كند.

 

4-2 نوار بی متال

آشكارسازی حرارتی در موارد متنوعی مانند آشكار كردن آتش سوزی، گرمایش تا یك حد معین ویا تشخیص عیب در یك سردكننده مورد استفاده قرار می گیرد .ساده ترین نوع سنسور حرارتی از نوع بی متال استكه اصول كار آن در شكل به تصویر كشیده شده است. تركیب فوق شامل دو نوار فلزی از دو جنس مختلف است كه با نقطه جوش و یا پرچ كردن در دو نقطه به یكدیگر متصل شده اند. جنس فلز دو نوار به گونه ای انتخاب می شود كه ضرایب انبساطی خطی آنها با یكدیگر تفاوت زیادی داشته باشند. مقدار انبساط یا ضریب انبساط خطی عبارت است از خارج قسمت تغییر مقدار طول به تغییر دما و این مقدار برای همه فلزات مقداری است مثبت بدین معنی كه با افزایش دما طول نوار افزایش می یابد. مقادیر ضریب انبساط را برای چند نوع فلز بر حسب واحد 10*k بیان كرده است.

خمیدگی پدیده آمده در نوار بی متال را می توان وسط هر یك از انواع ترانسدیوسرهای جابه جایی كه در فصل مورد بررسی قرار گرفت تشخیص داد اما اغلب اوقات از خود نوار بی متال برای راه اندازی كنتاكتهای یك كلید استفاده می شود ومعمولا خود بی متال یك از كنتاكتهای كلید است. نوع رایج نوار بی متال هنوز هم در انواعی از تموستاتها مورد استفاده قرار می گیرد اگر چه بی متال در آنها به صورت حلزونی پیچیده شده است.این شكل بی متال باعث افزایش حساسیت بی متال می شود چون حساسیت بی متال با طور نوار بستگی مستقیم دارد. در صورتی كه محدوده دما وتغییرات آن كم می باشد مقدار انحراف دقیقتا متناسب با تغییر دما خواهد بود.

این نوع ترموستاتها دارای مشخصه نامطلوب هیسترزیس هستند به طوری كه به عنوان مثال ترموستاتی كه برای مقدار دمای 20c  ساخته شده ممكن است در 22c باز شود.

 

 

شكل  نوار بی متال كه تشكیل شده از دو نوار فلزی  كه با نقطه جوش و یا میخ پرچ به یكدیگر متصل شده اند. معمولا برای اینكه حساسیت نوار بی متال نسبت به تغییرات دما بیشتر شود آن را با طول بیشتر ساخته وسپس به صورت حلقه ای فنری در می آورند و یا آن را به صورت قرصهای فلزی روی یكدیگر جوش می دهند.

مقادیر انبساط خطی برای چند نوع فلز-مقدار انبساط بایستی در عدد10 ضرب شوند. به دلیل اینكه دو فلز تشكیل دهنده بی متال دارای مقادیر انبساط مساوی نیستند با تغییردما همانگونه كه در شكل مشخص شده است. نوار بی متال دچارخمیدگی می شود.

فلز/آلیا‍ژ

ضریب انبساط

فلز/آلیاژ

ضریب انبساط

آلومینیم

برنز

كنستانتین

Invar

منیزیم

نیكل

نقره

تانتالیم

تنگستن

‌ ‌‌2.4

1.9

1.50.2

2.6

1.3

1.4

0.65

0.43

برنج

كرم

مس

آهن

منگنز

پلاتین

فولاد زنگ نزن

قلع

روی

2.7

0.85

1.6

102

1.6

0.90

1.0

2.7

2.6

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به dicfiles است. || طراح قالب bestblog.ir