بانیدرها برای پوشهای پودری ترموست (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:46
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات24
حجم فایل15 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بخش اول: بانیدرها برای پوشهای پودری ترموست

این بانیدرها شامل رزین اولیه و یك كراسنیك كننده (هاردنر) می باشد.

نوعی پوششهای پودری شامل bpa (بسفنول A) ورزین اپوكسی نورلاك و هاردنرهای آمین، فنول می باشد پوششهای هیبریدی همچنین حاوی رزین اپوكسی BPA با عامل كراسینگ كربوكسی پلی استر می باشد. پوششهای اكریلیكی حاوی اكریلیك رزین با كراسینكرهای مخصوص است.

عوامل مهم در رزین های ترموست: 1- Tg 2- Mn 3- ویسكوزیته

كنترل Tg و Mn بسیار مهم است و باید توجه كنیم كه با فرآیندی مواجه هستیم كه كمترین مقدار Tg برابر 400C می باشد. ویسكوزیته نیز در حدود 10 Pas می باشد. دمای كراسینگ در حدود 130-2000C و زمان 15min می باشد. Tg به نوع كراسینگ بستگی دارد.

رزینهای اپوكسی

قدیمی ترین و پراستفاده ترین رنگهای پودری ترموست می باشند. رنگهای دكوراتیو بر پایة اپوكسی بنفول (BPA)A می باشند و توسط پروسه های مخصوص ساخته می شوند. فیلم حاصل از آنها دارای ضخامت كمی می باشند. اغلب از كراسنكر دی سیان دی آمید یا  اصلاح شده استفاده می گردد. واكنشهای پخت كمپلكس می باشد. dicy اصلاح شده در اپوكسی رزین بیشتر حل شده و فیلمهای یكنواخت در زمان كمتری بدست می آید.

از كاتالیزور 2- متیل ایمیدازول نیز بعنوان كاتالیست استفاده می شود.

در فیلمهای اپوكسی خواص مكانیكی خوب و چسبندگی خوب و خواص خوب مشاهده می شود و ضعف اپوكسی های پودری در خواص آب و هوائی آنهاست. موارد مصرف آنها در پوشش لوله ها، صنایع الكترونیك پرایمرها و حفره ها و درزها می باشد.

وقتی خواص شیمیائی و خورندگی مطرح است از رزینهای فلنولیك با كراسینكرهایشان استفاده می كنیم. از كاتالیست 2 متیل ایمیدازول نیز استفاده می كنیم.

استفاده از رزینهای اپوكسی نوولاك و BPA با هم نسبت به B{A ارجحیت دارد بعلت كراسینك بهتر اگر بخواهیم از ضعف اپوكسی ها بكاهیم باید از اسیدانیدریدهای پلی كربوكسیلیك مانند تری متیلیك انیدرید بهمراه BPA استفاده كنیم.

رزینی بنام دی گلیسیدیل اتربیفنول DGEBA A یا نورلاك در اپوكسی ها كاربرد بیشتری دارد كه با ECH یا اپی كاروهیدرین شكل می گیرند.

در جدول 1 مقادیر مختلف n برای نقطه نرم شدن و ویسكوزیته ذوب شدن نشان داده شده است.

بعضی از رزینها در 2 مرحله ساخته می شوند به خاطر مشكل دمای ذوب بالای TPA و حلالیت كم آآن معمولا به جای آن از دی TPA و حلالیت كم آن معمولاً به جای آن از دی متیل ترفتالات استفاده می شود همچنین TGIC سمی است. در پوششهائی كه تفاوا بیرونی نیاز است از تترابیس آمیدها (كراسلینكر) و كربوكسیلیك اسید و پلی اتر استفاده می كنند. این پوششها همچنین خواص فیزیكی – مكانیكی و جریان پذیری خوبی دارند. دیگر پلی استرهای استعمال شونده شامل: ایزوسیانات آلیفاتیك و عامل هیدروكسی و پلی اتر می باشند.

این پوششها تقریباً بهتر از پلی اترهای كراسنیك شده با TGIC می باشند و خواص مكانیكی و سایشی خوبی دارند. پوششهای پودری پلی استر با ایزوسیانات بلوكه عمدتاً بهتر از بسیاری از پوششهای پودری شناخته شده اند مورد استفاده آنها در چرخهای اتومبیل و تراكتورها می باشند.

این پوششها تقریباً بهتر از پلی استرهای كراسینك شده با TGIC می باشند و خواص مكانیكی و سایشی خوبی دارند. پوششهای پودری پلی استر با ایزوسیانات بلوكه عمدتاً بهتر از بسیاری از پوششهای پودری شناخته شده اند مورد استفاده آنها در چرخهای اتومبیل و تراكتورها می باشند.

مشتقات ایزوفورون دی ایزوسیانات (IPDI) شامل:

بیس متان (4-isocyanato cyclohexyl)، ایزوسیانورات و تترامتیل زایلین دی تیزوسیانات (TMXDI) می باشد.

ایزوسیاناتهای بلوكه مثل TMXDI دارای مزایایی نسبت به بلوكه نشده ها هستند یك عیب كاپرولاكتام (كاپرولاكتام عامل بلوكه شدن است) اینست كه دمای CURE باید كم باشد. عامل دیگر بلوكه شدن اكسیم ها هستند كه تفاوت yellowing ضعیفی دارند و خطر سمی بودن دارند. بعنوان مثال ساختار یك پلی استر به شرح زیر است: (4.2 mol , 436 Part)NPG، (3.3,552)TPA، (0.7,117)IPA سباسیك اسید (0.12 , 0.25) تری منیلول پروپان (0.2 , 28) TMP

35 mg KOH/gr = عدد هیدروكسیل رزین

بایندرهای هیبریدی: می دانیم رزینهای اپوكسی BPA بوسیلة رزین پلی استر + كربوكسیك اسید، نیز كراسلنیك می شوند به همچنین فرمولهائی پوششهای پودری هیبریدی گویند. به اصطلاح دیگر این پوششها بین پلی استرواپوكسی واسطه هستند. دارای حفظ رنگ خیلی خوبی بوده و تفاوت UV بالایی دارند. رزینهای پلی استر از نئوپنتیل گلایكول (NPG) نرفتالیك اسید (TPA) با تعداد كمی از مونومرهای دیگر تشكیل می شوند: (اسید آدیپیك AA) + (تری پلتیك انیدرید TMA) واكنش كراسینك اولیه شامل باز كردن گروههاذی اكسیران بوسیله كربوكسیك اسید می باشد واكنش استریفیكاسیون شامل 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

انواع و عوامل مؤثر در انتخاب یک آرایش مناسب و بررسی رگولاتور نوع Buck (فنی و مهندسی)

شنبه 7 بهمن 1396
3:45
جمشید راد
دسته بندیفنی و مهندسی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات17
حجم فایل358 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

انواع و عوامل مؤثر در انتخاب یک آرایش مناسب و بررسی رگولاتور نوع Buck

فصل دوم

در این فصل ما ابتدا عوامل مؤثر در انتخاب یک آرایش را به طور مختصر بیان می کنیم و سپس انواع آرایش های منابع سوئیچینگ و در پایان نیز به تفسیر آرایش Buck می پردازیم .

 

1-2) عوامل مؤثر در انتخاب یک آرایش مناسب :

جهت انتخاب یک آرایش مناسب نیاز به شناخت آرایش های مختلف ، تفاوت ها و قابلیت ها و محدودیتهای آنها وجود دارد .

پنج عامل متمایز کننده ی آرایش ها تعداد زیر هستند :

  ‌أ  حداکثر جریان اولیه که تعیین کننده ی حد تحمل نیمه هادی قدرت است .

          ‌ب         مقدار ولتاژی که باید روی اولیه ترانس بیفتد ( یا ولتاژ ورودی).

  ‌ج  بخشی از منحنی مغناطیسی B-H ( مربوط به هسته ای که انرژی را به شکل مغناطیسی در خود ذخیره می کند ) که این نشان دهنده ی آن است که کدام آرایش ترانسفورماتور کوچکتری را برای یک توان مشخص دارد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

انواع محیطهای برنامه نویسی و امكانات در PLC (جزوه)

شنبه 7 بهمن 1396
3:45
جمشید راد
دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل94 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

انواع محیطهای برنامه نویسی و امكانات نرم افزاری در PLC

امروزه استاندارد های خاص بیت المللی مثل IEC 1131 برای برنامه نویسی و كار با PLC ها وجود دارد كه اغلب شركت های سازنده و طراح PLC كه معمولا نرم افزارهای مخصوص PLC های خودشان را تولید می كنند. از این روشهای استاندارد شده پیروی می كنند و فقط تفاوتهای جزیی در نرم افزارهای آنها به چشم می خورد كه اكثر آنها هم در اثر تفاوتهای سخت افزاری سیستم های طراحی شده بوجود می آیند.اما در این بخش زبانها و محیطهای مختلف برنامه نویسی به طور مختصر و خلاصه به طور عمومی و كلی مورد بررسی قرار می گیرد تا در برخورد های احتمالی با این محیطها دچارسردرگمی نشوید.

بطور كلی می توان زبانها برنامه نویس PLCرا به پنج دسته تقسیم كرد:

• زبان SFC یا Sequential Function Chart Language

• زبان FBD یا Function Block Diagram Language

• زبان LD یا Ladder Diagram Language

• زبان ST یا Structured Text Language

• زبان IL یا Instruction List Language

پنج زبان فوق زبان های استاندارد و شناخته شده PLC ها هستند و كمپانی های سازنده سخت افزار و نرم افزار PLCها با وجود اختلاف های جزیی كه ممكن است در نام یا ظاهر نرم افزار هایشان با نمونه های اصلی و جود داشته باشد، همگی بر اساس همین روشهای استاندارد شده حركت می كنند.

 

زبان SFC:

در این محیط نیز مانند دیگر محیط های برنامه نویسی،ابزار هایی وجود دارند كه در ابتدا باید با آنها آشنا شد، مهمترین ابزارهای موجود Transition,Initialstep,Step است.

هر Step معرف مرحله ای از روتین كنترلی است كه در آن اتفاقاتی، براساس تعاریف نویسنده برنامه، به وقوع خواهد پیوست، هر step بایك مربع نشان داده می شود وشماره ای كه معرف مرحله ای خاص از برنامه است داخل آن نوشته می شود.

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به dicfiles است. || طراح قالب bestblog.ir