سیستم عامل (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:23
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات31
حجم فایل103 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سیستم عامل

 

نگاه  کلی به سخت افزار:

 

 عناصر  اصلی

1-1- پردازنده

1-2- حافظه اصلی

 1-3- دستگاه های ورودی / خروجی

1-4- اتصالات داخلی  سیستم شامل  ساختار ها و راهکارهائی که ارتباط بین اجزاء ( پردازنده – حافظه – دستگاه های ورودی /خروجی )

 

1-1-1- ثبات پردازنده

الف- ثباتهای قابل دسترس توسط کاربر : این ثباتها در دسترس تمام برنامه های کاربردی و برنامه های سیستم

ب- ثبات های کنترلی وضعیت: این ثباتها برای کنترل عملیات پردازنده  بکار گرفته می شود و قابل دسترسی بوسیله کاربران نیستند..مانند  ثبات دستوالعمل ، شمارنده برنامه ( PC ) ، ثبات کلمه وضعیت ( PSW )

 

وقفه (interrupt)

نکته 1: وقفه توسط سخت افزار کامپیوتر تولید می شود هر چند علت آن می تواند نرم افزار باشد.

نکته 2: یک هدف عمده ، از راهکار وقفه ، افزایش  کارائی  پردازنده می باشد.

نکته 3: در هنگام  اجرای خود هسته نیز وقفه اتفاق می افتد. CPU  آنها را آشکار کرده و به جای پشته درون جدول ،فرآیند  از پشته هسته استفاده می شود.

نکته 4: امکان وقوع وقفه های تو در تو نیز وجود دارد و هرگاه روال سرویس دهی به وقفه بعدی خاتمه می یابد ، می توان وقفه قبل ازآن را تکمیل نمود. {تننباوم 169}

 

در حالت کلی سه نوع وقفه در کامپیوتر وجود دارد:

1- وقفه خارجی

2- وقفه داخلی

3- وقفه نرم افزاری

 

-1 وقفه خارجی

الف- زمان  سنج (Timer): وقفه ای که توسط تایمر داخلی پردازنده تولید می شود. این وقفه به سیستم عامل اجازه می دهد،  بعضی اعمال را به طور  مرتب انجام دهد.در واقع به منظور تعیین زمان اجرای پردازنده در هر وهله کاری

ب- وقفه تکمیل ورودی – خروجی: هنگامی تولید می شود که ورودی – خروجی کامل شده باشد یا خطائی در آنها رخ داده باشد.

 

ج- وقفه سخت افزار : وقفه ای است که بر اثر بروز خطا در سخت افزار ماشین رخ می دهد.مثل نقص برق 

د- وقفه Restart: وقفه ای است که  بر اثر فشار دادن دکمه Reset   بر روی کنسول ایجاد می گر دد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سیستم عامل چیست؟ (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:23
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات16
حجم فایل45 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سیستم عامل چیست؟


مفاهیم کلی:

به طور کلی نرم افزارهای کامپیوتر به دو گروه تقسیم می‌شوند:

یکی برنامه‌های سیستمی که عملیات کامپیوتر را مدیریت می‌کنند و دیگری برنامه‌های کاربردی .سیستم عامل (operating system=os) اصلی ترین برنامه سیستمی است که به عنوان رابط بین کاربر و سخت افزار کامپیوتر عمل می‌کند .

سیستم عامل دو وظیفه (یا هدف) اصلی دارد:

سیستم عامل استفاده از کامپیوتر را ساده می‌سازد. این بدان معناست که مثلاًکاربر یا برنامه نویس بدون درگیر شدن با مسائل سخت افزاری دیسکها به راحتی فایلی را بر روی دیسک ذخیره و حذف کند . این کار در واقع با به کاربردن دستورات ساده‌ای که فراخوان های سیستمی (System Calls) را صدا می‌زنند انجام پذیرد .

در صورت عدم وجود سیستم عامل کاربرو یا برنامه نویس می‌بایست آشنایی کاملی با سخت افزارهای مختلف کامپیوتر (مثل مانیتور ,فلاپی , کی بورد و غیره) داشته باشدو روتین‌هایی برای خواندن و یا نوشتن آنها به زبانهای سطح پائین بنویسد. از این جنبه به سیستم عامل با عنوان ماشین توسعه یافته(Extended machine) یا ماشین مجازی (Virtual machine) یاد می‌شود که واقعیت سخت افزار را از دید برنامه نویسان مخفی می‌سازد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق در مورد سیستم عامل (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:23
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات16
حجم فایل20 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تحقیق در مورد سیستم عامل

 

سیستم عامل:

 برنامه ای است که سخت افزار کامپیوتر را مدیریت می کند . مبنایی برای برنامه های کاربردی است و به عنوان واسط بین کاربر و سخت افزار است .  سیستم های عامل کامپیوترهای بزرگ  برای بهینه سازی بهره وری از سخت افزار ساخته شده اند. سیستمهای عامل pc  ٬بازیهای پیچیده، برنامه های کاربردی تجاری و هر انچه را که بین انها است پشتیبانی می کند . سیستم عامل بخش مهمی از هر سیستم کامپیوتر است . هر سیستم کامپیوتری را می توان به چهار قسمت تقسیم کرد :

1) سخت افزار       

 2) سیستم عامل

 3) برنامه های کاربردی

4) کاربران 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سی دی و دی وی دی رام (CD&DVD) (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:23
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات125
حجم فایل89 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سی دی و دی وی دی رام (CD&DVD)

 


 

آخرین پیشرفتهای صنعت CD-ROM چیست؟

CD-ROM‌ها هر روز و هر روز سریعتر می‌شوند اما سریعترین آنها ممكن است از دستگاههای قبلی كندتر باشد و یك دستگاه اسماً كند هم ممكن است از دستگاههای به ظاهر سریع سریعتر عمل كند. چگونه؟ چه كسی بررسی كرده است كه یك دستگاه سی دی رام (CD-ROM) دقیقاً به همان سرعتی عمل می‌كند كه روی بسته‌بندی آن نوشته شده است؟ آیا واقعاً لازم است دستگاه سی دی رام خود را با یك نوع جدیدتر عوض كنید؟ شما به عنوان یك خریدار حق دارید در قبال پولی كه می‌دهید دستگاه بهتری به دست بیاورید. از سوی دیگر، آیا بهتر نیست یك دستگاه DVD تهیه كنید كه می‌گویند تا چند سال دیگر سی دی رام را كنار خواهد زد؟

برای داشتن پاسخ صحیح این سؤالات باید قدری اطلاعات از طرز كار و دانش فنی دستگاههای سی‌دی رام داشته باشید.

CD-ROM مخفف انگلیسی كلمات دیسك فشرده – حافظه فقط خواندنی است و دستگاه سی دی رام دیسكهایی را می‌خواند كه فقط از روی آنها می‌توان خواند و روی آنها نمی‌توان نوشت. یك سی دی رام تقریباً به اندازه 700 دیسكت فلاپی اطلاعات را در خود جای می‌دهد در نتیجه وسیلة بسیار مناسبی برای نرم‌افزارهای بازی، دائره العمارفها، كتاب راهنمای تلفن و برنامه‌های چند رسانه‌ای است.

همین چند وقت پیش، وقتی اولین سی دی رامها بازار را تسخیر كردند، با سرعت انتقال 150 كیلو بایت داده در ثانیه از دیسك به كامپیوتر سر و صدایی به راه انداختند. اكنون، در حالی كه چند سالی بیشتر از آن زمان نمی‌گذرد، سرعت بازیابی داده‌ها توسط سی دی رام به 3600 كیلو بابت در ثانیه رسیده است – یعنی 24 برابر سریعتر – كه آن را به صورت 24X نمایش می‌دهند. سرعت انتقال داده‌ها توسط سی دی رام را با 24X,…4X, 2X نشان می‌دهند. یعنی 2، 4، … و 24 برابر سرعت اولین دستگاههای سی‌دی رام.

سی دی رام‌ها چگونه كار میكنند؟

درون دستگاه سی دی رام یك موتور وجود دارد كه صفحة سی‌دی رام را می‌چرخاند. یك هد هم درون این دستگاه روی سطح سی‌دی رام حركت می‌كند تا از بخشهای مختلف صفحة سی‌دی رام اطلاعات را بخواند. حركت این هد روی صفحة سی‌دی رام مشابه حركت سوزن گرامافونهای قدیمی روی صفحة گرامافون است با این تفاوت كه هد در سی‌دی‌رام با صفحه به هیچ وجه برخورد نمی‌كند. گردش صفحه سی دی رام در دستگاه به دو نوع متفاوت صورت می‌گیرد. در یك روش، سرعت خواندن داده‌ها خیلی بالا نیست و در حد مشخصی ثابت می‌ماند. در روش دیگر می‌توان با سرعت فوق‌العاده بالایی داده‌ها را از دیسك خواند اما نه همیشه و نه برای همه داده‌ها. برای روشن شدن موضوع به ادامه مطلب توجه فرمایید.

یك صف بلند و مرتب از سربازها را در نظر بگیرید كه در كنار هم و دوشادوش یكدیگر ایستاده‌اند. اگر نفر اول صف در جا بزند و نفرات بعدی همانطور كه در كنار هم یك صف تشكیل داده‌اند، شروع به گردش دور نفر اول كنند مثل این است كه نفر اول مركز دایره و صف مرتب كنار هم یك شعاع دایره است كه پیوسته روی سطح دایره می‌چرخد.

در چنین حالتی نفر كنار اول باید قدمهای خیلی كوچكی بردارد و آهسته بچرخاند. به همین ترتیب نفراتی كه به نفر اول یا مركز دایره نزدیكترند باید قدمهای كوچكتری بردارند در حالی كه نفرات آخر صف یعنی آنهایی كه دورتر از مركز دایره هستند باید قدمهای بلندتری بردارند و تندتر بدوند تا صف به هم نخورد و بتواند دور مركز بچرخد. در واقع نفرات آخر صف مجبورند بدوند.

در حركت یك صفحة سی‌دی رام نیز همین اصل وجود دارد. داده‌هایی كه روی شیارهای داخلی و نزدیكتر به مركز صفحه قرار دارند خیلی آهسته‌تر می‌چرخند تا داده‌ها روی شیارهای بیرونی. به همین دلیل سازندگان دستگاههای سی‌دی رام نمی‌توانند سرعت بازیابی داده‌ها از سی‌دی رام را كاملاً دقیق بیان كنند چون داده‌های روی شیارهای بیرونی خیلی سریعتر خوانده می‌شوند در حالی كه داده‌های روی شیارهای نزدیك مركز این حالت را ندارند در نتیجه سرعت خواندن داده‌ها بر حسب این كه آنها چطور روی دیسك پراكنده باشند متفاوت خواهد بود.

 

 

فهرست:

 

چگونه كار می‌كند؟

سی دی رام (CD-ROM) و دی وی دی (DVD)

سی د‌ی‌های ضبط نشدنی

دی وی دی‌ها را بشناسیم

تعریف فرمتهای دی وی دی

دی وی دی، آری یا نه؟

آیا هنگام خرید دیسكران دی وی دی – رام فرا رسیده است؟

دائره المعارفهای سی دی رامی

تعویض گر سی دی رام چیست؟

آشنایی با ساختمان CD-ROM

كتابخانة كامپیوتری

كتابهای رنگی استانداری دیسكهای فشرده

تعمیر و نگهداری دیسكهای لیزری

رفع اشكال دیسكران سی دی رام

چگونه دیسكران سی دم رام نصب كنیم؟

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سوییچهای ATM (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:22
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل83 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سوییچهای ATM

 

مقدمه :

با توجه به پیشرفت های  سریع دانش و فن آوری  در عرصه های گوناگون و به ویژه علوم كامپیوتر، انفورماتیك و ارتباطات و از سوی دیگر افزایش فزایندة حجم مبادلات اطلاعاتی در    سراسر جهان از طریق رسانه های متعدد، به ویژه شبكه جهانی اینترنت، نیاز به فراهم آوردن  ابزارها  و بسترهای فیزیكی مناسب جهت نیل به سرعتهای هر چه بیشتر در انتقال اطلاعات كاملاً ملموس می باشد.

در این راستا می توان به كابل تابیده (   Twisted Pair)،  كابل كواكسیال با پهنای باند كم (Baseband Coaxial Cable)، كابل كواكسیال با پهنای باند وسیع( Broadband Coaxial Cable (، و فیبرنوری در عرصة انتقال غیر بی سیم و همچنین  انتقال رادیویی (  Radio Transmission) ، مایكرو ویو (Microwave)، مادون قرمز (Infrared) ،  و موج نوری  (Lightwave Transmission) در عرصة انتقال بی سیم و امواج الكترو مغناطیسی نام برد كه فن آوری های گوناگون و متعددی همچون سیستمهای مخابراتی و تلفن، I   SDN  كم پهنا  ، ISDN  با پهنای باند زیاد ، رادیوی سلولی (Cellular Radio)، و ماهواره های مخابراتی بر پایة آنها بنا شده اند. 

پر واضح است كه به لحاظ سرعت، سیستم هایی كه بر اساس فن آوری های بی سیم و خصوصاً امواج الكترو مغناطیسی اطلاعات را منتقل می كنند، بسیار كاراتر می باشندولی هزینة بسیار بالا و تجهیزات مخابراتی ویژه ای كه برای راه اندازی این سیستمها مورد نیاز است، موارد استفادة عملی آنها را محدود به شبكه های وسیع مانند WAN و ارتباطات راه دور می نماید. بنابراین، نیاز به رسانه های انتقال (Transmission Media) غیر بی سیم، و بهینه سازی ابعاد كیفیتی گوناگون آنها از جمله سرعت انتقال داده ها، پهنای باند، و ضریب دقت جلب توجه می نماید.


 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

كامپیوتر سولاریس (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:22
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات67
حجم فایل48 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

كامپیوتر سولاریس

 

سولاریس چیست ؟

سولایس یك محیط عملیاتی بسیار قوی می باشد كه در برگیرندة سیستم عامل چند پردازنده ای چند كاربردی (sun os)sun می باشد . سولاریس یك سیستم عامل شبكه است كه در سیستم های pc وابسته به اینتل و همچنین سیستم هایی با پردازندة دارای ساختار معماری ultra SPARC , SPARC اجراء می گردد .

این سیستم ها می توانند دارای حداكثر CPU64 باشند كه به طور همزمان در سیستم سرور E10000  در حال كار می باشند . با این حال ، هنگامی كه مدیران این سیستم ها در مورد « sun » صحبت می كنند ، بیشتر سیستم های كامپیوتری وابسته به معماری SPARC و یا محیط عملیاتی سولاریس مورد نظرشان می باشد .

ممكن است كه بخواهید بدانید سولاریس چه كارهایی می تواند انجام دهد ، از كجا آمده است و چرا شما باید ( یا نباید ) از آن استفاده كنید ممكن است بعضی از مدیران شبكه در مورد این مسئله نگرانی به خرج دهند كه مجبور باشند از سخت افزار خاصی به خاطر این سیستم عامل استفاده كنند و یا به این آمار توجه داشته باشند كه اغلب گزارش شده كه 80 درصد كامپیوترهای دنیا دارای سیستم عاملی از مایكروسافت می باشند ولی از آنجایی كه یك سیستم سولاریس متوسط می تواند login های واسطه كاربری گرافیكی (GUI) را برای صدها كاربر پشتیبانی كند ، مقایسة آن با سیستم عاملهای تك كاربری ، همانند بعضی از نسخه های ویندوز مایكروسافت ، كاملاً بی معنی می باشد .

ممكن است شیوه های مختلف به خوبی هزینة خرید یك E10000  را در بعضی از سازمانها كاهش دهند ، اما گر شما فقط به پشتیبانی از نام دامنه و یا مدیریت فایل های سیستمی متمركز احتیاج داشته باشید ، در این حالت ممكن است ویندوز مایكروسافت مناسب باشد .

سولاریس سیستم عامل شبه یونیكس مهم و نمایانی در بازار امروزه می باشد سیستم های sun سخت افزار مطلوبی برای كاربردهایی با قابلیت دسترسی بالا ، همانند سیستم های پایگاه داده و سرورهای وب هستند و همچنین برای انجام وظایفی كه دارای محاسبات فشرده و سنگین می باشند ، همانند مدل سازی و شبیه سازی ، به كار می روند .

شبكه های غیر همسان و غیر همجنس را كه از سیستم های لینوكس و ویندوز مایكروسافت تشكیل شده اند مخصوصاً همانند فایل سرورها ، به خوبی با هم در یكجا جمع آوری می كنند برای مثال ، سیستم فایلی شبكه (NFS) ، و سیستم اطلاعاتی شبكه (NIS) از كلاینت های لینوكس پشتیبانی می كنند .

در حالی كه كلاینت های ویندوز مایكروسافت توسط شبكه های بلوك پیام سرور (SMB) و كنترل دامنه اولیه وابسته به سامبا ، مورد پشتیبانی قرار می گیرند از آنجایی كه سولاریس به طور گسترده ای در مدل كلاینت / سرور كار می كند . معمولاً كلاینت هایی كه از چندین سیستم عامل مختلف تشكیل می گردند ، مورد پشتیبانی قرار می گیرند .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درس سخت افزار (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:22
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات60
حجم فایل400 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تحقیق درس سخت افزار

 

هارد دیسک:
بر روی هر کامپیوتر حداقل یک هارد دیسک وجود دارد.برخی از سیستم ها ممکن است دارای بیش از یک هارد دیسک باشند. هارد دیسک یک محیط ذخیره سازی دائم برای اطلاعات را فراهم می نماید . اطلاعات دیجتال در کامییوتر می بایست بگونه ای  تبدیل گردند که بتوان آنها را بصورت دائم بر روی هارد دیسک مغناطیسی  ذخیره کرد.

مبانی هارد دیسک

هارد دیسک در سال 1950 اختراع گردید. هارد دیسک های اولیه شامل دیسک های بزرگ با قطر 20 اینچ ( 50/8 سانتیمتر) بوده و توان ذخیره سازی چندین مگابایت بیشتر را نداشتند. به این نوع دیسک ها در ابتدا " دیسک ثابت "  می گفتند. در ادامه بمنظور تمایز آنها با فلاپی دیسک ها از واژه " هارد دیسک " استفاده گردید. هارد دیسک ها دارای یک  Platter ( صفحه ) بمنظور نگهداری محیط مغناطیسی می باشند. عملکرد یک هارد دیسک مشابه یک نوار کاست بوده و از یک روش یکسان برای ضبط مغناطیسی استفاده می نمایند. هارد دیسک ونوار کاست از امکانات ذخیره سازی مغناطیسی یکسانی نیز استفاده می نمایند.در چنین مواردی می توان بسادگی اطلاعاتی را حذف و یا مجددا" بازنویسی کرد. اطلاعات ذخیره شده بر روی هر یک از رسانه های فوق ، سالیان سال باقی خواهند ماند. علیرغم وجود  شباهت های موجود ، رسانه های  فوق در مواردی نیز با یکدیگر متفاوت می باشند:

- لایه مغناطیسی بر روی یک نوار کاست بر روی یک سطح پلاستیکی نازک توزیع می گردد. در هارد دیسک لایه مغناطیسی بر روی یک دیسک شیشه ای ویا یک آلومینیوم اشباح شده قرار خواهد گرفت . در ادامه سطح آنها بخوبی صیقل داده می شود.

- در نوار کاست برای استفاده از هر یک از آیتم های ذخیره شده می بایست بصورت ترتیبی ( سرعت معمولی و یا سرعت بالا) در محل مورد نظر مستقر تا امکان بازیابی ( شنیدن ) آیتم دلخواه فراهم گردد. در رابطه با هارد دیسک ها می توان بسرعت در هر نقظه دلخواه مستفر و اقدام به بازیابی ( خواندن و یا نوشتن ) اطلاعات مورد نظر کرد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود مقاله سخت افزار (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:22
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات14
حجم فایل22 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سخت افزار و نرم افزار 

 

کامپیوترهای شخصی:

اغلب مردم زمانیکه با واژه " تکنولوژی " برخورد می نمایند ، بی اختیار "کامپیوتر" برای آنها تداعی می گردد. امروزه  کامپیوتر در موارد متعددی بخدمت گرفته می شود. برخی از تجهیزات موجود در منازل ، دارای  نوع خاصی  از " ریزپردازنده" می باشند. حتی اتومبیل های جدید نیز دارای نوعی  کامپیوتر خاص می باشند. کامپیوترهای شخصی ، اولین تصویر از انواع کامپیوترهائی است که  در ذهن هر شخص نقش پیدا می کند. بدون شک مطرح شدن این نوع از کامپیوترها در سطح جهان، باعث عمومیت  کامپیوتر در عرصه های متفاوت بوده است .
کامپیوتر شخصی وسیله ای "همه منظوره " بوده که توان عملیاتی خود را مدیون یک ریزپردازنده است. این نوع از کامپیوترها دارای بخش های متعددی نظیر : حافظه ، هارد دیسک، مودم  و... بوده که حضور آنها در کنار یکدیگر به منظور انجام عملیات مورد نظر است . علت استفاده از واژه " همه منظوره " بدین دلیل است که  می توان بکمک این نوع از کامپیوترها عملیات متفاوتی ( تایپ یک نامه ، ارسال یک نامه الکترونیکی،  طراحی و نقشه کشی و ...) را انجام داد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سخت افزار کامپیوتر (اجزا سخت افزار کامپیوتر) (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:22
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات26
حجم فایل26 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سخت افزار کامپیوتر (اجزا سخت افزار کامپیوتر)

 

مادر برد:

همانطور كه از نام این وسیله معلوم است اصلی ترین برد در كامپیوتر است كه تمام قطعات كامپیوتر بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به آن متصل می شوند .

بر روی برد اصلی تعدادی شكاف كه محل قرار گرفتن كارتهای گوناگون است موجود می باشد همچنین بر روی آن محلی برای استقرار CPU تعبیه شده است . شكافهای خاصی نیز برای حافظه RAM وجود دارد . دو كانكتور P8 ,P9 كه از منبع تغذیه خارج می شوند برای تامین برق برد اصلی به آن وصل می شوند . سیم های جلوی CASE نیز در كانكتور خاص خود روی برد اصلی نصب می شوند . كابل های CD-ROM و هارد دیسك و فلاپی درایو نیز به برد اصلی متصل می شوند و پورت چاپگر و ماوس نیز هر كدام توسط یك كابل رابط به برد اصلی متصل می شوند .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

سخت افزار (Hardware) (کامپیوتر و IT)

شنبه 7 بهمن 1396
3:22
جمشید راد
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل16 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سخت افزار (Hardware)

 

سخت افزار عبارتست از تمامی اقلام، وسایل، امکانات و قطعات کامپیوتری که قابل لمس، دیدن، تغییر دادن، تعمیر و تعویض نمودن است. در این فصل ابتدا به انواع کامپیوترها می پردازیم و سپس اشاره مختصری به اجزای آن خواهیم داشت.

- انواع کامپیوتر:

کامپیوتر ها از لحاظ قدرت پردازشی و تعداد کاربرانی که می توانند از آنها بهره ببرند به چندین دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

1-1- میکرو کامپیوترها:

مهمترین دسته از کامپیوترها هستند که که در میز کاری افراد و یا درخانه مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال PC  و لپ تاب مثالهایی ازاینگونه کامپیوتر ها هستند. گاهی از این کامپیوتر ها به عنوان سرور های شبکه های بسیار کوچک محلی استفاده می شود. انواع دیگری از این کامپیوترها عبارتند از:....................


 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به dicfiles است. || طراح قالب bestblog.ir